R/GA’in global CCO’su Nick Law şirketten ayrılıyor

R/GA’in global CCO’su Nick Law, şirkette geçirdiği 17 yılın ardından ayrılma kararı aldı. Law, Publicis Groupe CCO’su ve Publicis Communications Başkanı olarak kariyerine devam edecek.

Law, Publicis Groupe’un başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun’a rapor verecek. Sadoun, Law’un görevini, müşterilere en iyi yaratıcı çözümleri sunmak için data ve yaratıcılığı birleştirerek tüm Groupe şirketlerindeki yaratıcı yetenekleri beslemek ve yönlendirmek olarak tanımladı.

Geçtiğimiz yıl Cannes Lions festivalinde, Groupe içindeki yaratıcılığa daha fazla yatırım yapmak amacıyla yarışmadan çekilme kararı aldıklarını paylaşan Sadoun, kapsayıcı bir kreatif rolün de bunun bir parçası olduğunu ekledi. Bu görev için de son sekiz aydır Law’u takip ettiğini paylaştı.

Law, Groupe’un piyasaya sürmeyi planladığı yapay zeka destekli platformu Marcel’in şekil almasında ve hayata geçmesinde kilit rol oynayacak ve Groupe’un kreatif topluluğunun tamamında yetkiye sahip olacak.

Publicis Groupe’taki kreatif liderlerin tümü de Law’a rapor verecek. Yalnız, Leo Burnett’in CCO’su Mark Tutsell, Publicis Communications’ın global kreatif heyetindeki başkanlık görevini sürdürmeye devam edecek. Law, işlerini New York’tan sürdürecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.