ReklamStore’dan doğal reklam ağı: ReklamNative

ReklamAction, ReklamMobi ve ReklamVidi markaları ile internette display, real time bidding, affiliate, mobil ve video reklam çözümleri sunan Reklamstore platformu, “native advertising” olarak bilinen ve dünya’da son dönemde popülerleşen “doğal reklamcılık” hizmetlerini vermeye başladı.

Native reklam modeli, markaların zengin içerikli makale,video veya ilanlarının yayıncıların sayfalarının içerisine yerleştirilmesi modeliyle işliyor. Site içeriği gibi gözüken ve bulunduğu sayfadaki içerikle örtüşmesi sebebiyle ziyaretçiyi yakalayabilen doğal reklam modeli sayesinde markaların reklam yatırımlarının geri dönüşüm oranları artırılıyor. Reklam yatırımının geri dönüşüne olumlu etkisinin yanı sıra banner reklamlarına oranla daha fazla marka yakınlığı sağlayan model, hedef kitlenin okuma ve izleme akışını bozmadığı için reklama olan ilgisini daha fazla satın alma eğilimine çevirebiliyor.

Native reklam modeliyle ürün ve hizmet tanıtımının yanı sıra markalara ait blog içeriklerinin daha fazla okunması ve marka blogu ziyaretçilerinin artırılması, marka tarafından sosyal medyada paylaşılan bir içeriğin daha fazla ziyaretçi alması sağlanabiliyor. Doğal reklam, content marketing yani içerik pazarlamasına odaklanan markalar için de geri dönüşü yüksek bir reklam modeli olarak dikkat çekiyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.