artwork

Reklamlarda gerçeği görmek istediğinize emin misiniz?

10 sene önce

0

Markalar Facebook’ta tüketicileriyle etkileşime girmek ve şikayetlerini de dinlemek isterken, bazen ilginç eleştiriler alabiliyorlar. Bu durumun bir benzeri İngiliz hijyenik ped üreticisi Bodyform’un başına geldi.

Richard Neill isimli kullanıcı markanın Facebook duvarında bir ileti paylaştı. Burada kız arkadaşının regl döneminde hiç de reklamlarındaki gibi neşeli olmadığını aksine “Exorsist  filmindeki küçük kız gibi ve ekstradan 360 derece başını döndürebilen” birine dönüştüğünü söyledi. Bu ileti yaklaşık 87 bin kişi tarafından beğenildi.

Bodyform bunu görmezden gelmek yerine direkt olarak bu kullanıcıya seslenen bir video hazırladı. Bodyform’un hayali CEO’su Caroline Williams’ı bir aktris canlandırdı ve Richard’a şöyle seslendi: “Richard, biz sana yalan söyledik, ve özür dilemek istiyoruz… Özür dileriz.” Ardından da neden gerçekler yerine metafor görseller kullandıklarını açıkladıktan sonra videonun başında bardağa doldurduğu mavi suyu içiyor ve Richard’a son olarak bir mesaj yolluyor. Gaz çıkardıktan sonra “Ah, sen bunu da yaptığımızı bilmiyordun değil mi?” diyor.

Kaynak: Mashable

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...