Reklamda özdenetim için RÖK

1994’ten beri reklamların hedefine daha etik ve dürüst şekilde ulaşabilmesi için çalışarak reklamın saygınlığını arttırmada önemli bir fayda sağlayan Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) 27 yıldır Türkiye’de, reklamveren, reklam ajansı ve medya temsilcilerinden oluşan, alanlarında deneyimli üyeleri ve uzman kadrosu ile sektörün gelişmesine katkı sunmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Reklama güven duyulmasını sağlayarak reklam sektörünün saygınlığını arttırmayı hedefleyen RÖK, ürün ve hizmetlerin tüketici ile buluşmasına aracılık eden reklamların, hedefine etik ve dürüst şekilde ulaşmasına önemli bir destek veriyor.

Bugüne kadar 4000’den fazla reklamı değerlendirmiş olan RÖK, her hafta gerçekleştirdiği toplantılarda, başvuru konusu olan reklamları detaylı şekilde inceliyor. Reklamveren ve ajans görüşlerini de alarak yaptığı incelemede, reklamların hem yasalara hem de RÖK tarafından ICC reklam esaslarının ulusal mevzuata uyarlanmış versiyonu olan Reklam Özdenetim Esasları’na uygunluğu konusunda değerlendirme yapıyor. RÖK ayrıca pazarlama iletişimi alanında uzun yıllardır bilgi birikimi olan profesyonel kadrosu ile gerektiğinde alanında uzman olan bilirkişilerden de destek alarak, reklam danışmanlığı hizmeti de veriyor. Yayın Öncesi Danışmanlık adı altındaki bu hizmetle RÖK, sektöre, reklam işinin doğru ve dürüst şekilde yapılması konusunda ışık tutarak destek veriyor.

Bugüne kadar, televizyon, radyo, basılı medya, açık hava ve dijital reklamlar ağırlıklı olmak üzere her türlü mecrada yayınlanan ve başvuru konusu yapılan reklamlarla ilgili binlerce görüş oluşturan RÖK, alandaki zengin birikimi ile sektörün önemli bir danışma ve güven kaynağı olarak çalışmaya devam ediyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.