Reklamda kadın vs gerçekte kadın

Organic Valley, protein milk shake ürünü Organic Balance için bir araştırma yürüttü ve kadınların gerçekte sabahları nasıl olduklarını ortaya koydu.

Geçmişten beri pazarlama iletişimi çalışmaları kadınları hep ideal anlarda gösterme eğiliminde oldu; huzur dolu yoga seansları, minik kaşıklarla sağlıklı yemek araları, ayna karşısında geçirilen sakin, uzun dakikalar… Halbuki gerçek bundan çok farklı ve bunu da hepimiz gayet iyi biliyoruz ancak Organic Balance, kampanyası için bu gerçekleri rakamlara dayandırmak üzere kolları sıvamış.

SoundView Research ile anlaşan marka Amerika’da 1.000 kadın arasında yaptığı bir araştırmayla kadınların sabahları nasıl olduğunu, neler yaptığını ortaya çıkardı ve sonuçları “Real Morning Report” adını verdiği reklam filmiyle paylaştı.

Sonuçlar arasında kadınların %79’unun kahvaltılarını yolda yaptıkları, %36’sının ay içinde bilerek bir kıyafeti ikinci kez giydikleri, %58’inin sabahları birine veya bir şeye küfrettiği, %33’ünün yataklarını toplamadıkları ve %9’unun kuru şampuanı 20. yüzyılın en iyi icadı olarak gördüğü yer alıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.