artwork

Reklamcılık Vakfı’nın yeni nesil eğitimleri ADcampus başlıyor

1 yıl önce

1

Reklamcılık mesleğinin saygınlığını toplumsal yaşamın her alanında korumak, yükselmesine katkıda bulunmak ve bu süreçte ihtiyaç duyulacak kaynakları yaratmak için çalışan Reklamcılık Vakfı, yıl bitmeden ADcampus Yeni Nesil Reklamcılık eğitimlerine başlıyor. 17-18 Aralık 2022 ve 6-20 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek ADcampus eğitimleri, kreatif ajans ve medya ajansı alanlarında düzenleniyor.

Kuruluşu 1998 yılına dayanan, eğitimlerine ise 2000 yılında başlayan Reklamcılık Vakfı, gençleri dijital dönüşüm ekseninde destekliyor ve sektöre kazandırıyor. Vakıf, iş yapış biçimlerinin ve gereksinim duyulan becerilerin köklü bir şekilde değiştiği günümüzde, yeni yeteneklerin tespiti, sektöre kazandırılması, eğitim ve diğer yollarla meslek içinde sürdürülebilir olmasına katkı sağlıyor. Akademik hayatla ajansa giriş arasında yeni nesil reklamcılığın temel prensiplerinin gençlere aktarılacağı ADcampus eğitimleri ise bireylerin sektöre alışma sürecini hızlandırmak ve mesleğe ilk adımlarını emin bir şekilde atmalarını sağlamak amacıyla veriliyor.

ADcampus, akademik hayatla profesyonel hayat arasında köprü kuruyor

Akademik hayatla ajansa giriş arasında yeni nesil reklamcılığın gençlere aktarılacağı ADcampus programı, 14 günlük bir süreçte 100+ saatlik eğitim ile sunuluyor. Online olarak gerçekleşecek eğitimlerde, üniversitelerin 3. veya 4. sınıf öğrencileriyle yeni mezunlar, reklamcılık sektörünü yakından tanıma ve bilgiyi profesyonellerden öğrenme imkânı yakalayacak. Medya ajansı ve yaratıcı ajans temalı iki ayrı modülde verilecek eğitimlerle gençler, bu endüstride neyi neden yaptıklarını anlamanın, nasıl yapacaklarını görmenin yol haritalarını sektör temsilcilerinden öğrenecekler.

Reklam ajansı eğitimi ile sektöre bilinçli bir giriş yapabilirsiniz

Reklam ajansı modülüne katılmak isteyen gençler, stratejik planlamadan, yaratıcı yaklaşıma, müşteri ilişkilerinin inceliklerinden prodüksiyon aşamalarına, sosyal medya yönetimi, influencer marketing, web/APP proje yönetimi gibi günümüz iletişim dünyasının önemli başlıklarına ait dersleri alacaklar.

Medya ajansı eğitimi ile yeni medyanın inceliklerini öğrenebilirsiniz

Medya ajansı modülünü seçen medya adayları, mecra bazında bütçe alokasyonu, medya planlama iş süreçleri, offline ve online medya planlama, CPT, medya ortamı, dijital reklam yatırımları, dijital pazarlama eko sistemi, dijital dünyada tüketici davranışları, sosyal medya yönetimi, Display ads, Youtube ads, Google Search ads, Facebook ads, Twitter ads, Meta, SEO, brieften yayına tüm süreç ve benzeri birçok başlıkta sektör uzmanlarından eğitim alacaklar.  

Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslıhan Anarat yeni yetenekler bulmak, onları reklamcılığa hazırlamak ve yollarını açmak için insanlarla tanışmalarını sağlamanın gerekli olduğunu vurguladı. Anarat, ADcampus ile ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Biz profesyonellerin bildiklerimizi paylaşmamız, bu endüstride çalışmak isteyenlere, neyi neden yaptıklarını anlatmamız, nasıl yapacaklarını göstermemiz ve gençleri tanımamız gerekiyor. ADcampus, işte bu hislerle ortaya çıkmış destekçisi bol, keyifli bir proje. Akademik hayatla ajansa giriş arasında yeni nesil reklamcılığın temel prensiplerinin gençlere aktarılacağı, sektöre alışma sürecini hızlandırmak ve mesleğe ilk adımlarını emin bir şekilde atmalarını sağlamak amacıyla tasarlandı. Reklamcılık ve medya, çeşitliliği sever, bundan beslenir. Bu nedenle üniversitelerin iletişim, medya, reklam, tasarım, mühendislik, istatistik, işletme, ekonomi, fen bilimleri, sosyoloji, psikoloji gibi birçok bölümünde eğitim görmekte olan veya yeni mezun genç arkadaşlarımız için ADcampus programına göz atmak, keyifli bir endüstride çalışmak adına iyi bir adım olacaktır.”

ADcampus platform paydaşları arasında; RD Reklamcılar Derneği, Reklam Verenler Derneği, IAB TR, MMA Türkiye, ARVAK, RİAK, Google, Meta ve TikTok yer alıyor. ADcampus Platform Sponsor ajansları ise; Concept İstanbul, 4129Grey, GroupM Türkiye, Medina Turgul DDB, Tribal Worldwide İstanbul, Havas İstanbul, Publicis Groupe Turkey, Rafineri, TBWA\İstanbul, Puck Global, VMLY&R, Wunderman, MG Media, People ve Forward Media yer alıyor. 

100 saati aşkın sürecek eğitimlerin yanı sıra katılımcılara ilham vermesi amacıyla birçok sektörden farklı temalarda ADcampus sohbetleri düzenlenecek. Detaylar için web sitesini ziyaret edebilir veya adcampus@rv.org.tr adresine mail atabilirsiniz. 

Kayıt yaptırmak isteyen adaylar buradan başvurularını yapabilirler.

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...