artwork

Reklamcılar dünyanın en cesur insanları (!)

8 sene önce

0

Bombaları etkisiz hale getirmek stresli bir iş. Aynı zamanda birinin beyninde çalışmak veya sonsuz uzay boşluğunda roketle uğraşmak da… Ama hiçbiri sadece gerçek korkusuzların kazandığı reklamcılıkta çalışmak kadar cesaret istemiyor!

En azından Wieden + Kennedy’nin en cesur işlerin ödüllendirildiği 2015 Andy Awards için hazırladığı katılım kampanyası bu şekilde söylüyor. Kampanya kapsamında yayınlanan 3 video da göz korkutucu işlere sahip insanların, dünyanın en cesurlarına; reklamcılara şapka çıkarışını gösteriyor.

Filmlerin yanı sıra cesur reklam kreatifleri Gerry Graf, Dan Widen, Susan Hoffman ve Jeff Benjamin’in onlar kadar cesurca iş yapamayanlar(!) tarafından dalga geçilerek tebrik edildiği TV ve sosyal medya reklamları da bulunuyor.

Buradaki amaç tabii ki sadece pazarlama. Yoksa kimse hayat kurtarmıyor. Ama yine de daha az dramatik bir biçimde de olsa, mesela bilimadamları, akademisyenler ve askerler takdir edip, saygı duymasa da büyük işler yapabilmek için cesarete ihtiyaç var.

Uluslararası Andy ödülleri başkanı ve CEO’su Gina Grillo kampanyayla ilgili “Colleen ve ekibi yaratıcılara ilham olabilmesi için cesaret ruhunu komik durumlarda güzel yakaladı. İhtiyacımız olan işe değer vermek ve ona tutkuyla ve cesurca yaklaşmak. Bununla beraber şan, şöhret ve büyük ihtimalle rafınızda bir adet Andy ödülü geliyor” sözlerini sarf etti.

Siz de kendi cesaretinizi Andy’in websitesinden ölçebilirsiniz.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
PRİDA İletişim ve İDA Akademi Ödülleri 2023’e başvurular başladı

PRİDA İletişim Ödülleri ile İDA Akademi Ödülleri’ne başvurular 27 Şubat’a...

GAME+ ve Samsung Türkiye’den ‘Premium’ oyun kampanyası

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+ ve Samsung Türkiye iş...