Site icon Campaign Türkiye

Reklam kurulu yeni kamu spotuyla sürücüleri uyarıyor

Reklam kurulu yeni kamu spotunda oldukça önemli bir konuya dikkat çekiyor: Araç kullanırken mesajlaşmak. Şu ana kadar bu kampanyaya medya değeri olarak 225 milyon dolar yatırım yapıldı.

Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği Yönetimi’nden alınan bilgilere göre, neredeyse 500.000 ABD sürücüsü yolda telefon kullanıyor.

Kurum dikkatleri bu endişe verici istatistiklere çekmek için, Reklam Kurulu ve Pereira O’Dell yaratıcı ajansı ile birleşti.

Yeni kamu spotu, bu kötü alışkanlığı mizah kullanarak gözler önüne getiriyor.

“Sürüş esnasında mesaj okumak veya yazmak için sizin ve çevrenizdekilerin hayatını tehlikeye atmaya değmez. Sürücülerin bu alışkanlıklarından uzak durmasına yardım ederek, her gün yaklaşık olarak 10 kişinin hayatını korumuş olacağız.” diyor Reklam Kurulu başkan ve CEO’su Lisa Sherman.

“Stop the Texts, Stop the Wrecks” (Mesaj Yazmaya Son Verin, Kazaları Durdurun) kampanyasının son kısmı, toplumun telefona olan bağlılığını onları utandırmadan – olumlu ve dikkatli davranışı teşvik ederek – hatırlatarak insanları dağınık dikkatle otomobil sürmeye karşı uyarıyor.

Yeni yaratıcı çalışma TV, radyo ve sosyal medyayı kapsıyor. Pereira O’Dell yaratıcı yönetmeni Jason Apaliski: “Telefonunuzu kullanmayı seviyor olun ya da olmayın, bunu yaparken otomobil sürülmeyeceğini göstermek istedik.” diyor.

Exit mobile version