Reklam dünyasının Tinder’ı yayında

Son ayların en çok konuşulan uygulamalarından, çöpçatan aleminde çok başarılı bulunan Tinder‘ın reklamcılar ve reklamverenler için özel olarak hazırlanan versiyonu piyasaya sürüldü.

Pitcher isimli uygulamada reklamverenler, yeni bir ajans arayışına başlayabiliyor. iOS ve Android işletim sisteminde yerini alan kampanyalarda, marka kategorisine, kampanya türüne ve konkur ücretlerine göre arama yapılabiliyor. Şimdilik Amsterdam’da kullanılabilen uygulamada ajanslar ve reklamverenler profillerini güncelleyebiliyor. Reklamverenler ajansları seçmek için sağa atabilir ya da reddetmek için sola gönderebilir.

5 ajansa kadar shortlist hazırlanabilen Pitcher, reklam ajansı Woedend! imzası taşıyor. Reklamverenler daha sonra shortlistteki ajanslara e-posta ya da telefonla ulaşarak süreci devam ettirebiliyor. Woedend! Kreatif Direktörü Merien Kunst, “Hollanda’da şu anki konkur kültürü sürdürülebilir değil. Markalar çok flört ediyor ve ajanslar gereğinden çok zaman ve para harcıyorlar. Bu uygulama sayesinde reklamverenlere değer katmak  istiyoruz” ifadesini kullandı.

Pitcher – Tinder for Marketeers from Woedend! on Vimeo.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. bora diyor

    “Şimdilik Amsterdam’da kullanılabilen uygulamada…” 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.