Site icon Campaign Türkiye

Genç yaştaki yeteneklere kapılar açılmalı

Davemeringroportaj

Campaign UK, Mering Ceo’su Dave Mering ile Reklam dünyası ve genç yaştaki insanlar arasındaki ilişkiyi konuştu.

”Endüstri yıldızlarımız, gelecek nesiller için mentorluk yapma konusunda çaba sarfetmelidir.”
Campaing UK: Bize son zamanlarda gerçekleşen ve bu konuda bir sorun olduğuna inanmanızı sağlayan bir neden söyler misiniz?
Dave Mering: Düşünceme göre, Reklam endüstrisi olarak hala Asyalı, Afro-Amerikan ve koyu esmer ten rengine sahip olan gençleri işe alma konusunda sorun yaşıyoruz. Mering’de bu yaz markamız ve yaratıcı ekiplerimiz arasında etnik adayların azlığını farkettik. Bağımsız bir ABD kurumu olarak, çok uluslu markalara göre bu bölgelerde yaşayan genç yetenekleri çekme konusunda zorluk yaşadık.
Ayrıca sorunun bir parçasının, genç nesillerin işimizde üst düzey rol modellerini göremediğine inanıyorum. Bu konuda bizlere düşen konferanslarda, basında, kariyer fuarlarında ve üniversitede konuşmacı olarak bu bireylerin daha kıdemli meslektaşları ile özdeşleşmesini, yeteneklerinin teşvik edilmesini sağlamaktır.

Campaing UK: Bu konuda nasıl bir ilerleme kaydettiniz?
Dave Mering: Özellikle son 12 ayda sektörümüzde kadınları işe almak ve teşvik etme konusunda büyük atılımlar gerçekleştirdik. Ajansımız kurulduğundan beri, hiçbir zaman kadınların yeteneklerin yoksun kalmadı. Kadınların baskın olmalarından dolayı yönetim ekibimiz ağırlıklı kadın diyebilirim.

Campaing UK: Genç yetenekleri çekebilmek için başka ne yapılması gerekiyor?
Dave Mering: Üniversite düzeyinde veya daha önce küçük yaşta yetenekli gördüğümüz insanları sektörümüze çekmeye başlamalıyız. Bu konuda endüstri yıldızlarımızın, gelecek nesilleri çekmek için ajans bünyelerinde hukuk ve finansal hizmetler gibi diğer disiplinlerde bulunanlarla rekabet edebilecek staj programları oluşturmalıdır. Odak noktamızın sadece kendi markamızı oluşturmak için değil zamanla sektörümüzün iş alanları içinde de (tasarımcılık, medya, hesap yönetimi vb.) değişmesi gerekiyor.

Exit mobile version