Reklam dünyasının efsaneleri İstanbul’da

10 yıl önce

0

Türkiye’nin en önemli yaratıcılık ve pazarlama etkinliği olan Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde geçtiğimiz yıl 17 farklı ülkeden 120 konuşmacının yer aldığı 75 oturum düzenlendi ve etkinliğe 7500 delege katıldı. Böylece Kristal Elma, festival olarak düzenlendiği ilk yılda Cannes Lions’ın ardından dünyanın ikinci büyük pazarlama iletişimi ve yaratıcılık etkinliği olmayı başardı.

Kristal Elma bu yıl birçok yenilikle birlikte 17– 18 -19 Eylül 2014 tarihlerinde Santral İstanbul’da düzenleniyor. 100’ün üzerinde fikir önderi ve endüstri liderinin konuşmacı olarak katılımıyla 80’den fazla konferans, seminer, panel, forum, çalışma atölyesi ve eğitim yapılması planlanıyor.

Kristal Elma konuşmacıları arasında küresel ölçekte modern reklamcılığın temellerini atan iki efsanevi isim, Jean Marie Dru ve Jacques Séguéla yer alıyor. Ayrıca Gravity filmi ile Oscar Ödülü alan Framestore’un Başkanı John Collins ve Avengers, Spiderman, Thor, Star Wars gibi filmlerde imzası bulunan, dünyanın en büyük previs şirketi The Third Floor’un kurucusu Chris Edwards, Kristal Elma’da sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Yaratıcılığı onurlandırmak, kutlamak, cesaretlendirmek ve paylaşmak için Kristal Elma’ya katılmanızı tavsiye ederiz.

Keyifli okumalar,

 

Tolga Tuna

Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Twitter @tolgabigkahuna

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Temmuz 2014 sayısında yayınlanmıştır.