artwork

Reklam ajansı Sandy mağdurları için video hazırladı

11 yıl önce

0

Bostonlı reklam ajansı Mullen, Sandy kasırgası mağdurları için kısa bir belgesel çekti. Belgeselde mağdurlar klasik Noel şarkısı olan “12 Days of Christmas”ın yeni bir versiyonunu söylüyorlar. Şarkının amacı hala büyük bir mücadele gösterip hem fiziksel hem duygusal yaralarını sarmaya çalışan bu insanlara yardım etmek.

Reklam ajansı Mullen bu kısa filmi New York’taki Hungry Man isimli prodüksiyon şirketi ile işbirliği içinde New Jersey’de çekti. Filmin yönetmeni Hungry Man’den Dave Laden. National Geographic de bu belgeselin çekilmesine finansal olarak destek oldu.

Bu duygusal şarkı genç ve yaşlı Sandy mağdurları tarafından enstrümansız olarak söylendi. Sözleri ise gerçekten çok dokunaklı: “Noelin on ikinci gününde gerçekten ihtiyacım olan: Kocamla 12 gün daha geçirmek, 11 aç turist, 10 çift çorap, 9 tane resim çerçevesi, bütün oyuncaklarımı geri istiyorum; klavyem için 7 pil, yeni bir hız treni, 5 milyon kucaklama, 4 paket boya, 3 mil kalas yaya yolu, 2 halı ve 1 ev, eskiden evimin olduğu yerde.”

Mısralardan biri kasırgadan dokuz gün sonra eşini kaybeden bir kadın tarafından söylenmiş.

YouTube videosu 12daysofrelief.com’a gömülü, bu sitede izleyiciler bir fona bağışta bulunabiliyorlar.