Refuge “yardım hattını” ekrana taşıdı

Refuge, Ulusal Kadın İstismarı Yardım Hattı’nı tanınır kılmak için Kadınlar Günü’nde bir kampanya başlattı.

Bartle Bogle Hegarty Londra tarafından oluşturulan kampanyada, TV sunucusu Lorraine Kelly de dahil olmak üzere yüksek profilli kadınlar, Twitter’daki adlarını yardım hattının numarasıyla değiştiriyor. Refuge, sosyal medya kullanıcılarının kolektif gücünden yararlanarak Twitter ana sayfasının sayı ile dolu olmasını ve mümkün olduğunca çok kadının yardım hattını öğrenmesini amaçlıyor.
Buna ek olarak, telefon numarası, Avrupa’nın en büyük açık hava reklam alanı olan Londra’daki Piccadilly Lights’ı 8 Mart günü öğleden sonra devralacak.
Kampanya Stephanie Flynn, Olivia Shortland ve Oliver Short tarafından yaratıldı. Medya ajansı Electric Glue iken medya alanı Ocean Outdoor, Sky ve A&E Networks tarafından bağışlandı.
Aile içi istismarın, İngiltere’de her üç kadından birini etkilediği biliniyor. Refuge’ye göre, geçen yıl yetişkin kadın cinayet kurbanlarının neredeyse yarısı ev içi cinayetle öldürüldü.
2019’dan bu yana faaliyet gösteren yardım hattı yılın her günü 24 saat açıktır ve ücretsiz, gizli destek sunar. Yardım hattı ekibi günlük ortalama 270 çağrı ve kişi kaydeder.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.