Referandum kampanyaları ve medya, panelde tartışılacak

6 sene önce

0

TASAM Siyasal İletişim Enstitüsü tarafından düzenlenecek olan “Başkanlık Referandumu: Aktörler, Kampanyalar, Stratejiler” başlıklı panelde, Türkiye’nin önde gelen siyasal iletişim uzmanı, gazeteci, bilim insanı ve kanaat önderleri 16 Nisan’da gerçekleşecek olan anayasa değişikliği referandumu sürecinde partilerin sürdürdükleri kampanyaları ele alacak ve muhtemel etkilerini tartışacak. Parti kampanyalarının yanı sıra, söylemler, stratejiler, medya – siyaset ilişkisi ve yeni medyanın süreçteki rolü gibi konuların izleyicilerle paylaşılacağı panel, 11 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te Taksim InterContinental Hotel’de gerçekleşecek.

Panelde, 1 Haziran seçimlerindeki tahminleriyle bilinen kamuoyu araştırma şirketi A&G Araştırma’nın başkanı Adil Gür panelde kamuoyu yoklamaları ışığında son dönem seçmen trendlerini izleyicilerle paylaşacak. CNN Türk’te yayınlanan “10’dan Sonrası” programının sunucusu gazeteci Ahu Özyurt ise, “15 Temmuz’dan Anayasa Referandumuna Medya ve Siyaset” başlıklı bir konuşma yapacak. Panelde Gür ve Özyurt’un yanı sıra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Erkan Saka, Öykü Reklam Ajansı Kurucusu Necati Özkan, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gülfem Saydan Sanver, SITA Politik Danışmanlık Genel Müdürü Suat Özçelebi de birer konuşma yapacaklar.

Panelde, Türkiye’deki son dönem medya-siyaset ilişkilerinin referandum sonucuna nasıl yansıyacağı, kamuoyu araştırmalarının etkileri, dijital ağların ve sanal toplulukların süreçteki rolüne dair görüşler ortaya konacak.

 

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...