Site icon Campaign Türkiye

Reese Witherspoon HBO’nun okuma kampanyasında başrolde

Reese Witherspoon ve New York Halk Kütüphanesi HBO’nun yeni okuma kampanyası #ReadingIsLIT için iş birliği yaptılar.

Reese Witherspoon

Günümüzde televizyonda ve sinemada izlediğimiz birçok yapım romanlardan, basılı metinlerden, öykülerden uyarlanıyor. Orijinal bir senaryo yazıp onu filme alma konusunda çekilen sıkıntılar ayrı bir konu. Ama uyarlama dizi ve filmlerin tüm dünyada izleyicilerin büyük ilgisini çektiğine ve geniş bir pazar payına sahip olduğu da tartışılmaz bir gerçek.

Game of Thrones, Big Little Lies ve Westworld gibi popüler yapımların kanalı HBO da televizyonların tatile girdiği yaz döneminde izleyicilere orijinal materyalleri tekrar tanıtmayı ve yapımlarını unutturmamayı amaçlıyor. Kuruluş bir anlamda eğer dizisini izlediyseniz kitabını da okumalısınız diyor. New York Halk Kütüphanesi ile birlikte yürütülen #ReadingIsLIT, yazılı dünyayı kutsayarak hikaye anlatıcılığının sahip olduğu gücü göstermeyi ve insanları kitapların kapağını açmaları için teşvik etmeyi hedefleyen ulusal bir kampanya. HBO ve NYHK’nin kurum içi ekipleri tarafından hazırlandı.

Kampanyanın yüzü ise yine kitap uyarlaması olan Big Little Lies’ın yapımcılığını ve başrolünü üstlenen Reese Witherspoon. Yaz boyunca yine Big Little Lies oyuncuları Shailene Woodley ve Laura Dern, Westworld oyuncusu Thandie Newton ve Leftovers’tan Damon Lindelof‘un da yer aldığı ek videolar HBO ve NYHK’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Kaynak: Adweek

Exit mobile version