Reebok bitki kökenli ayakkabısını görücüye çıkardı

Reebok sürdürülebilirlik konusunda büyük bir adım attı ve bitkisel materyallerden üretilen ayakkabısı The Forever Floatride GROW’u yarattı.

Yeni koşu ayakkabılarını yaratırken ot, su yosunları, okaliptüs ağacı ve doğal kauçuk malzemelerini tercih eden Reebok, bu ayakkabılarının en iyi performans için yaratıldığını da vurguluyor.

Reebok Future başkanı Bill McInnis: “İçerikteki yağ temelli plastiği bitkilerle değiştirdik. Böyle bir ayakkabıyı yaratmaktaki en büyük zorluk, koşucuların en iyi koşu ayakkabısı performansını sağlayacak bitkisel materyalleri geliştirmekti.”

“Ayakkabı üzerinde çalıştığımız üç yıl boyunca sporcular arasında bitkisel materyallerden yaratılan koşu ayakkabısı fikri konuşulmaktaydı. Fakat bu sporcular performanstan ödün veremeyeceklerini kesin olarak belirtiyorlardı. İşte sonuç The Forever Floatride GROW oldu.”

Yeni The Forever Floatride GROW, ödüllü Forever Floatride Energy’nin geliştirilmiş bir versiyonu. Tanıtımı yapılan doğa dostu koşu ayakkabısı markanın Sonbahar 2020 koleksiyonunda yer alacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.