Reebok açık havada egzersize davet ediyor

Spor giyim markası Reebok, yeni Nano X1 Adventure ayakkabısı için global bir kampanya ve medya ortaklığı başlattı. ‘Nano Maceraları’ isimli kampanya, tüketicilerin sokağa çıkma yasağı sırasında dış mekanlarla kurdukları yeni ilişkiyi destekliyor, bedenleri ve zihinleri üzerinde sağlayabileceği faydalar nedeniyle onları doğal ortamda egzersiz yapmaya devam etmeleri için cesaretlendiriyor.

Yaratıcı stüdyo TCO London tarafından hazırlanan kampanya; atlet, bisikletçi, moda alıcısı Lewis Bloyce ve yoga öğretmeni Rachel Walsh’ın hikayelerini paylaşıyor. Adeta ‘Neden dışarıda spor yapmalıyız?’ sorusuna verilmiş bir cevap gibi olan çalışmada her karakterin hikayesi, yerel doğal alanlarda maceralar peşinde olmanın getirdiği keyfi keşfediyor.

Pandemi sebebiyle diğer hizmet alanları gibi spor salonları da bir süreliğine kapılarını kapattı. Kapanma tedbirleri yavaş yavaş aşılıyor olsa da risk ortada. Dolayısı ile markanın bu çalışması, açık havada yapılan egzersizlerin öneminin göz ardı edilemeyeceği bir döneme denk geliyor. Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan araştırmaya göre; evde çalışanların dörtte üçü pandemi sırasında açık havada egzersiz yaptı ve bunların %50’si yerel bir parkta veya yeşil alanda idi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.