artwork

Redoxon’un viral reklamı virüslerin yayılma alanını gösteriyor

4 sene önce

0

Kalabalık bir metroda bir kişinin hapşırması, grip virüsünü bir anda 100.000 kişiye bulaştırabilir. Redoxon’un viral reklamı Singapur metrosunu kullanan kişilere bu mesajı vermeyi amaçlıyor.

Grip mevsimine girmek üzereyken Bayer’in markaları arasında yer alan gıda takviyesi ürünü Redoxon viral bir çalışmaya imza attı. Singapur metrosunu kullanan kişilere “Tek bir hapşırık ile virüsler 7,5 metre uzaktaki birine bile ulaşabilir ve 100.000 kişiyi etkileyebilir” mesajını veren marka, hastalanmamak için bağışıklık sistemini güçlendirmeyi öneriyor.

JWT Singapore tarafından hayata geçirilen outdoor kampanya için metro çıkışındaki duvar kullanılıyor. Duvarın önünde yürüyen kişiler, bir hapşırığın ardından virüslerin kendilerini ne kadar geniş bir alanda takip edebildiğini görüyor, 7,5 metrenin sonunda ürün mesajıyla karşılaşıyorlar.

Önlem almak, tedaviden daha kolay

JWT Singapore Kreatif Direktörü Farrokh Madon, “İnsanlar önlem almanın tedaviden daha kolay olduğunun farkındalar ancak hasta olana kadar bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye gerek duymuyorlar. Mikropların onlara ne kadar kolay ulaşabileceğini göstermek için gerçek anlamda ‘viral’ bir açıkhava kampanyası gerçekleştirmeye karar verdik” diyor.

Senin için
Tümünü göster
Elektrikli otomobiller daha yaygın olsaydı…

General Motors elektrikli araçların daha çok tercih edildiği, zombilerle dolu...

Güzellik, bakanın gözlerindedir

Apple’dan sonra Samsung da tamamen akıllı telefon kamerasıyla çekilmiş filmler...