Reddedilen Super Bowl reklamı YouTube’da

SodaStream’in bu yılki Super Bowl reklamı, içinde rakipleri Coca-Cola ve Pepsi markaları geçtiği için Fox tarafından reddedildi.

Markanın kendi içeceğini kendin yap makinesinin arkasındaki pazarlama ekibinin USA Today’e söylediklerine göre; Fox, reklamda Scarlett Johansson’ın söylediği “Sorry, Coke and Pepsi” kısmının kaldırılması için reklamverene baskı yaptı.

Benzer bir istek 2013 yılındaki Super Bowl yayıncısı CBS tarafından da aynı markaya, yine reklamından Coca-Cola ve Pepsi logolarını kaldırması için yapılmıştı.

Geçtiğimiz yılda olduğu gibi SodaStream Super Bowl’da yer alacak ancak reklamında bir düzenlemeye giderek, istenmeyen kısmı çıkarması gerek.

SodaStream’in bu yılki Super Bowl reklamı yaratıcılarından reklam ikonu Alex Bogusky gazeteye, “Fox’un çevreye ve tüketicilere zarar veren büyük reklamverenlerini koruyan bu yaklaşımından iğrendiğini” söyledi.  (Bogusky SodaStream’e sempati duyuyor çünkü bildiğimiz, diğer gazlı içeceklere göre daha az plastik atık üretiyor ve daha az şeker kullanıyor.)

Marka bu açıklamaların ardından YouTube üzerinden reklamının tamamını, sansürsüz olarak yayınladı ve künyesini paylaştı.

Künye

Yönetmen: Bryan Buckley

Kreatif direktör: Alex Bogusky / David Littlejohn, Humanaut

Reklam yazarı: David Littlejohn

Sanat yönetmeni: Stephanie Galabert

Yapımcı: Chris Kyriakos, Octopus of Mind

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.