Red Bull Formulaz Bayram’da Rize’de

Red Bull Formulaz, Karadeniz’de gençlerin ve çocukların temel eğlencesi olan ve unutulmaya yüz tutmuş tahta araba yarışlarını sonraki kuşaklara taşıyor. Bayramlara denk getirilen özel organizasyon 4. Yılında Türkiye’nin dört bir yanından Formulaz sporcularını bir araya getiriyor.

Otantik Karadeniz Tahta arabalarıyla koşulacak olan 4. Red Bull Formulaz yarışı 20 Ağustos Pazartesi 12.00’de Rize’nin Tunca Beldesi’nde hazırlanan özel parkurda gerçekleştirilecek. Kendi Tahta arabasını yapıp gelen herkese açık olan yarışta 2 klasman bulunuyor: Gençler(18- 40 yaş arası) ve Ustalar(40 yaş üstü). 

Red Bull Formulaz araçları tamamen tahtadan yapılmak zorunda ve  ‘Sırma Teli’ dışında kullanılacak olan tüm metal aksamlar yasak. Araçların maksimum uzunluğu 1.70cm, maksimum genişliği ise 70cm olmalı.

Daha önce gerçekleştirilen Red Bull Flugtag organizasyonlarında olduğu gibi yarışmacıların kendi araçlarını tasarladığı, yaratıcılık ve performansı birleştiren Red Bull Formulaz, Karadeniz’de yapılan en dikkat çekici yöresel aktivitelerden biri olma özelliğini dört yıldır sürdüyor. Red Bull Formulaz’ın bu yöreselliğini sürdürmek, görselliği ve Karadeniz ruhunu taşımak adına da yarışmacılar kıl çorap ve lastik ayakkabı giyiyorlar.

Yarışmacılar Rize’nin Tunca Beldesi sınırları içinde koşulacak olan Red Bull Formulaz’ın 1.3 KM’lik özel parkurunda yalnızca keskin virajlarla değil aynı zamanda yer yer 10 derecenin üzerine çıkan eğimle de mücadele edecekler. Red Bull Formulaz için başvurular Rize Tunca Belediyesine yapılacak.  En hızlı ilk 3 yarışmacı (sırasıyla tam, yarım, çeyrek) altın kazanırken; en yaratıcı Tahta araba tasarımının sahibi olan yarışmacı ise ağırlığınca Red Bull kazanacak.

Ayrıntılı bilgi içinwww.redbull.com.tr/formulazadresini ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.