Realkom’dan dans dolu reklam filmi

Denim üreticilerinden Realkom firması, Barcelona Denim Fuarı’nda 2016 denim stillerinin tanıtımı amacıyla New York’ta bir tanıtım filmi hazırladı.

 

Müşteri portföyü içerisinde Zara, Pull & Bear, Next, Scotch&Soda, Only, Jack & Jones ve Bershka  gibi çok uluslu markaların yer aldığı Realkom şirketi, Barcelona denim fuarı standında 2016 denim stillerini tanıtmak  amacıyla New York’ta kısa bir reklam filmi hazırladı. Bu tanıtım filminin altında ise, New York merkezli  ve Türk orjinli Organizma reklam ajansının (Organizma Brand Communications) imzası yer alıyor.

İlk aşamada görsel baskılı malzeme geliştirilmesi amacıyla bir araya gelen iki ekip, projeye görsel-işitsel bir boyut da getirmeye karar verdi. Tanıtım broşürü, poster, “vision board” gibi tanıtım malzemelerinin tasarımı yanında, Organizma Reklam Ajansı, Realkom markasını stratejik olarak konumlayan bir tema geliştirerek tanıtım videosunu bu marka temasına odaklı hazırladı. Your Life. Your Denim. Dance to your own Rhythm.”  sloganıyla oluşturulan filmde, farklı denim stilleri farklı kişilik özellikleri ve dans stilleriyle demostre ediliyor.

Organizma Reklam Ajansının kurucuları  Deniz Asutay Engur ve Güniz Engür, Realkom firması ile  çalışma yürüttüklerini şu sözlerle ifade ediyor: “Film fikrini ortaya koyduğumuzda Realkom yöneticileri projeye çok sıcak baktılar ve bu yönde ilerlemeye karar verdiler. Bunun da ötesinde, bu proje 2 ülke arasında tamamen “online” olarak koordine edilerek çok kısa bir sürede gerçekleştirildi. Realkom yönticileri İstanbul’dan, bizler de New York’tan projeyi online olarak koordine ederek verimli bir şekilde ve çok kısa bir zamanda istediğimiz kalibrede bir sonuca ulaştık.”

Realkom Denim filminde, profesyonel kariyerlerini New York’ta sürdüren farklı kültürlerden dansçılar yer aldı. Ajans ayrıca film müziği olarak New York metrosunda ve New York’un bir çok popüler müzik klübünde sahne alan “Lucky Chops” isimli nefesli enstruman grubu ile çalıştı. Realkom denim filminde ise, Amerikalı ünlü ses sanatçısı ve oyuncu Ariana Grande’nin grup tarafından yorumlanan “Problem” isimli şarkısı kullanıldı. Bu parça, grubun yakında piyasaya çıkacak yeni albümünde yer alıyor.

Reklam filminin kamera arkası görüntüleri

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.