Publicis’te yeni atamalar, yeni yapı

Publicis Media‘dan Steve King dünyadaki 3 temel bölgeyi kapsayacak şekilde ve dört global networkü içine alacak şekilde modernize edilen yeni Publicis yapısını açıkladı.

Gelecek yıl Maurice Lévy‘nin istifasıyla boşalacak koltuğu için gösterilen en güçlü adaylardan biri olan Steve King’in aynı zamanda Publicis’teki yeni değişikliklerin de baş mimarı diyebiliriz.

Bu değişikliklere göre; Tim Jones Amerika bölgesel yönetim kurulu başkanı, Iain Jacob EMEA CEO’su, Gerry Boyle Pasifik Asya bölgesi için CEO’su oldu.

Starcom Mediavest Group ve Zenith Optimedia gibi iki önemli markası için ise King şunları söyledi: “Starcom ve Zenith global medya networkleri olarak devam edecek. Mediavest Spark yeniden markalaşma süreci geçirecek ve Optimedia Blue 449, dördüncü zorlu network olacak.”

Her bir ajans yönetimi global marka başkanı tarafından idare edilecek. Lisa Donohue Starcom’un global marka başkanı, Vittoio Bonori Zenith’in, Brian Terkelsen Mediavest Spark’ın ve Andras Vigh Optimedia Blue 449’un başkanı olarak belirlendiler.

King; “Geleceğe ilk olarak biz ulaşmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Organizasyonumuzu sadeleştirmek için güzel bir fırsat. Verimliliği sağlamak için daha modern yaklaşımlarla daha fazla işbiliği sağlamak ve yeni ölçekler, yeni müşteri değerleri kazanmaya çalışıyoruz.”

Dünyanın en büyük üçüncü reklam grubu olan Publicis’te aynı zamanda başka atamalar da gerçekleşti;
Veri, teknoloji ve inovasyon  Stephan Beringer, içerik Belinda Rowe, alım-satım Simon Pardon, performans Michael Kahn, iş geliştirme ve iletişim Lauren Hanrahan, analitik, araştırma ve öngörüler Steve Simpson tarafından sürdürülecek.

Kuzey Amerika tarafında ise Procter & Gamble ve Walmart gibi iki büyük markayı kaybederek son derece zorlu zamanlar geçiren Publicis’te atamalar devam ediyor. Chris Boothe Mediavest Spark CEO’su, Dave Ehlers Optimedia Blue 449 CEO’su, Lisa Donohue Starcom’un geçici CEO’su olarak atanırken, Lou Rossi Zenith’te devam ediyor. Ve hepsi Amerika CEO’su Tim Jones’a raporlamalarını gerçekleştirecek.

1987’den beri Publicis Groupe başkanı olarak devam eden ancak gelecek yıl istifa etmeyi düşünen Maurice Lévy konuyla ilgili olarak “Y:eni Publicis Media Steve King tarafından müşterilerimize en iyi hizmeti verecek şekilde donanımlı bir yapı olarak hayal edilip hayata geçirildi. Yeni yapı müşterilerimize çok daha fazla değer getirecek ve büyümeyi de hızlandıracak” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.