artwork

Publicis90 ile 90 start-up’a destek

8 yıl önce

0

Publicis Groupe, holdingin 90. yılına özel olarak 90 adet start-up projesine fon sağlama ve onları izleme sözü verdi. Saatchi & Saatchi ve Starcom Mediavest Group’un sahibi olan şirket, bugün online olarak başlatılan Publicis90 platformu aracılığıyla katılım için çağrıda bulundu.

Şirket bu yolla dijital girişimciliği desteklemek ve “projelerin hayata geçirilmesini ya da bir sonraki aşamaya taşınmasını” sağlamak istediğini dile getirdi.

Başarıyı da ödüllendiren şirket hayata geçirilmek üzere olan projeler için 10.000 eurodan, halihazırda başlatılmış olan projeler içinse 500.000 eurodan başlayan maddi destek sunacak.

Publicis90 platformu 28 Şubat’a kadar başvuru için açık olacak ve tüm Publicis Groupe çalışanları daha ileriki değerlendirmeler için seçilen başvuruları oylayabilecek. Sonrasında bölgesel jüri tarafından bir kısa liste oluşturulacak ve küresel jüri de en iyi 90 listesi için seçim yapacak. Seçilen projelere, Publicis Groupe uzmanları tarafından pazarlama, iletişim, yönetim ve teknoloji konularında mentorluk yapılacak.

Publicis Groupe Başkanı ve Yöneticisi Maurice Levy konuyla ilgili, “Publicis90 platformu Publicis Groupe’un ve kurucu Marcel Bleustein-Blanchet’in felsefesi ile aynı çizgide. Amaç, sadece yatırım yoluyla değil aynı zamanda Groupe’un kaynaklarını bir yıllığına onların kullanımına sunarak, genç girişimcilerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak. 90 yıllık geçmişe bakıp kendi sırtımızı sıvazlamak yerine, ileriye doğru bir bakış açısıyla genç girişimcilere yardım eli uzatmayı tercih ettik.” yorumunu yaptı.

Bugün 80.000’e yakın çalışanı bulunan Publicis Groupe, Bleustein-Blanchet tarafından 1926’da Paris’te bir apartman dairesinde kuruldu.