artwork

Publicis’ten yeni bir ajans: Blue 449

9 yıl önce

0

Publicis Groupe, İngilterede yeniden yapılanan Walker Media’yı, Blue 449 adıyla yeni bir küresel medya ajansı network’ü olarak hayata geçiriyor.

(soldan sağa) Davis, Danet, King ve Georgiadis, Blue 449’un yönetm kadrosunu oluşturacak

Blue 449 bundan böyle, ZenithOptimedia Group’un bir parçası olacak. Network’ün hedefi ise 2015’in sonuna kadar 17 şehirde varlık göstermeye başlamak. Walker Media’nın var olan bütün müşterileri de Blue 449’a aktarılacak.

Blue 449 adı, renklerin dalgaboyu üzerinde, Walker Media’ya ait ‘mor’ renk ve ZenithOptimedia’ya ait ‘mavi’ renk arasında yer alan renge atıfta bulunuyor.

Network’ün yönetiminde hem Walker Media hem de ZenithOptimedia Group’tan gelecek çalışanlardan oluşturulacak bir ekip olacak. Walker Media’nın yöneticisi Phil Georgiadis ve idari amiri Simon Davis, İngiltere’de Blue 449 içinde görevlerine devam edecekler. ZenithOptimedia France başkanı ve VivaKi France yöneticisi Sébastien Danet, Blue 449’u yöneten diğer isim olacak.

ZenithOptimedia personelinden ve gelirlerinden faydalarak hazırlanan bir start-up’la Blue 449’un küresel hub’ları kurulacak.

Network kendisini, bugünün dijital medya çevrelerinin inovasyonu ve uyumlu işbirlikleri etrafında, “açık kaynak” felsefesi çevresinde konumlandırıyor. Ana prensibi ise, yazılım programlarının kaynak kodunun, adaptasyon, modifikasyon ve gelişim için geniş alanda ulaşılabilir kılınması oluşturuyor.

ZenithOptimadia Group’un Dünya Genelinde Yetkili Yöneticisi Steve King konuyla ilgili, “Blue 449, hayali tutum ve düşünüşlerin pazarı yıkmak için gerçeğe dönüştürülmüş halidir” yorumunu yaptı.