Publicis Groupe, tüm pazarlarını kapsayacak şekilde ülke modelini genişletiyor

Publicis Groupe, ülke model organizasyonunun genişlemesini duyurdu. Groupe’un coğrafi ayak izi, Birleşik Krallık ve Fransa dahil olmak üzere birçok ülkede geçtiğimiz birkaç ay içinde halihazırda başarıyla uygulanmış olan modele dayanarak sekiz kilit pazara bölünecek. Bu girişim, Publicis Groupe dönüşümüne ek bir adım ve müşteriye benzersiz entegre bir teklif sunmanın anahtarıdır.

Bu sekiz kilit pazar Kuzey Amerika, İngiltere, Fransa, DACH (Almanya, İsviçre ve Avusturya), Kuzey ve Orta Avrupa, Güney Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu / Afrika ve Latin Amerika’dır. Her pazar bir liderlik ekibi tarafından yönetilecek, bu da Publicis Groupe’un ülke düzeyindeki siloları kaldırmasına, cross-fertilization’a ve yeni kurulabilecek iş gücünün hızlandırılmasına ve The Power of One kuruluşunun en iyisinden yararlanmasına izin verecektir. Bu yeni yapı, aynı zamanda, ülkeler veya bölgelerdeki yeteneklerin entegrasyonunu da teşvik edecek ve organizasyonu daha verimli hale getirecek. Sonuç olarak, Publicis One yapısı gelişmekte ve ilgili pazarlar artık Groupe’un uyguladığı yeni coğrafi organizasyon aracılığıyla bölgesel düzeyde yönetilecek.

Aşağıdaki pazarlara bir liderlik ekibi atandı:
– Kuzey Amerika, birleşik bir yönetim komitesi tarafından yönetiliyor ve Groupe daha entegre bir organizasyon uygulamaya devam ediyor.
– İngiltere, Mayıs 2018’den beri Annette King tarafından yönetiliyor.
– Fransa Eylül 2017’den beri Agathe Bousquet tarafından yönetiliyor.
– DACH, Eylül 2017’den beri Justin Billingsley başkanlığında yönetiliyor.

Aşağıdaki pazarlar içinse belirli bir lider atandı:
– Şubat 2018’den bu yana Publicis Groupe APAC’ın CEO’su Loris Nold da Orta Doğu ve Afrika’yı denetliyor.
– Publicis One CEO’su Jarek Ziebinski, Publicis Groupe Kuzey ve Orta Avrupa CEO’sunun yeni oluşturulmuş rolüne atandı.

Yönetim Kurulu’nun iki üyesi tarafından geçici olarak yönetilecek olan Güney Avrupa ve Latin Amerika’ya da önümüzdeki birkaç ay içinde ilave atamalar yapılacak:
– Publicis Media APAC ve EMEA’nın CEO’su Gerry Boyle, Güney Avrupa’yı denetleyecek.
– Publicis Media North America’nın CEO’su Tim Jones, Latin Amerika’yı (Brezilya hariç) denetleyecek.

Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun, “Ülke organizasyonumuzun genişlemesini duyurmaktan çok memnunuz, Fransa ve Birleşik Krallık gibi önemli pazarlarımızın bazılarında deneyimlediğimiz başarıyı inşa ediyoruz. Bir platform olmak için dönüşümümüzü aşamalı olarak tamamlıyoruz.Başarılı olmak için, Solutions tarafından yürütülen küresel uygulamalarımız ile ülke liderliğindeki bir modelin doğru bir denge kurması ve bunları entegre bir şekilde sunmamız gerekiyor. Bu yüzden bu hareket, yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır ve modelimizi daha da güçlendirecektir. Yönetim Komitesinin tüm üyeleri olan tüm ülke liderleri ve Solitons liderleri ile Publicis Group’u müşterilerimizin, yeteneklerimizin ve tüm paydaşlarımızın en iyileri için dönüştürmeyi taahhüt ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.