artwork

Publicis Groupe ‘Kanserken Çalışma’ projesini duyurdu

1 yıl önce

0

Publicis Vakfı, kanserin iş yerinde yarattığı zorlukları ortadan kaldırma amacını taşıyan ilk çalışmasını duyurdu

Çalışma, Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi (MSK), Macmillan Kanser Destek Kurumu ve Gustave Roussy Enstitüsü gibi kanserle mücadelede dünyanın önde gelen lider yardım kuruluşları ve dernekleri tarafından da destekleniyor.

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun’a geçtiğimiz yıl kanser tanısı konuldu ve ardından tedavi edildi.  Durumu açıkladıktan sonra kanser tedavisi gören hastaların sadece hayatları için değil, işleri için de endişe duyduklarına dair pek çok görüş aldı.

‘Kanserken Çalışma’ projesi temelde oldukça tedirgin edici şu gerçeği yansıtıyor: Kanserli hastaların %92’si iş yerlerinin onlara sağladığı desteğin onları pozitif etkilediğini düşünüyor. Ancak; bu hastaların %50’si aynı zamanda teşhislerini iş verenleri ile paylaşmaktan çekiniyor.

17 Ocak’ta gerçekleşen Davos Zirvesi’nde, ‘Kanserken Çalışma’ konusunda çalışanlara özel en şeffaf, en destekleyici ve en ileriye dönük katkılara yönelik bir iş yeri kültürü yaratmak adına bir taahhüt duyuruldu. İş dünyasının büyük ya da küçük tüm bileşenleri de bu taahhüde uymaya davet edildi. Workingwithcancerpledge.com üzerinden, her bir şirketin kendi kanser hastaları için taahhüdünü ana hatlarıyla paylaşabileceği de etkinlikte belirtildi.

Publicis’in taahhüdü, organizasyonunda kanser teşhisi konulmuş çalışanlarına minimum bir yıl boyunca iş güvencesi sunmayı, sadece onlar için değil, bakımlarını üstlenenler için de gerekli kariyer desteğini sağlamayı kapsıyor. Bu taahhüt kapsamında, kanserli hastaların içinde bulundukları durumu meslektaşlarından sakladıklarında yaşadıkları “İş/Yaşam” adlı kampanya filminde de anlatılıyor.

‘Kanserken Çalışma’ lansman sürecine, içlerinde Abbvie, Adobe, AXA, Bank of America, BNP Paribas, BT, Carrefour, Citi, Disney, EE, Google, Haleon, L’Oréal, Lloyd’s, LVMH, Marriott, McDonald’s, Meta, Mondelez, Microsoft, MSD, Nestlé, Orange, Omnicom, Pepsico, Reckitt, Renault Group, Sanofi, Toyota, Unilever, Verizon ve Walmart’ın da olduğu lider küresel firmalar destek oldu.

‘Kanserken Çalışma’, 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında, herkesin kanser hastası olan meslektaşını desteklemede üzerine düşen görevi yerine getirmesine yönelik, tüm medyaya ulaşmayı hedefleyen bir çağrı yapacak.

Bu çağrının herkese ulaştığından emin olmak adına, dünyanın dört bir yanındaki iş ortakları/kurumlar tarafından bağışlanacak 100 milyon dolarlık bir medya yatırımı ile, çok geniş kapsamlı bir kampanya hayata geçecek.

Publicis Groupe CEO, Arthur Sadoun çalışmaya ilişkin: “Bu çok zor bir durum, fakat direkt veya dolaylı olarak, her birimizin iş yerinde veya hayatının bir noktasında kanserle mücadele ile yüzleşmesi gerekecek. Şirketlere burada çok önemli bir rol düşüyor. ‘Kanserken Çalışma’, birçok firma tarafından yatırım yapılan önemli bir girişim. Gösterdikleri tüm eforun çok daha ulaşılabilir ve görünür olması adına, iş yerinde kanser sebebiyle ortaya çıkan kaygıları çalışanlarımızın sağlığını pozitif yönde etkileyecek şekilde, el birliğiyle azaltabiliriz. Bu iş birliği yaklaşımı ve herkesin küçük de olsa desteği ile, iş yerindeki kanser hastalarına uzun vadede daha kalıcı bir etkimiz olabilir.” dedi.

MSK Başkanı ve CEO, Selwyn M. Vickers M.D. de projeye dair: “MSK olarak, ‘Kanserken Çalışma’nın kurucu ortağı olmaktan ve bu önemli taahhüdü üstlenmekten gurur duyuyoruz. Kanser hastalarını tedavi etmenin yanı sıra, kendilerini onlara bakmaya adamış klinisyenler, bilim insanları ve personeller olarak, kanserin hastalar ve aileler üzerindeki etkilerini biliyoruz. İş yerinde kanserle ilgili konuşmaları normalleştirmek ve kolektif eylemde bulunmak, kanser yolculuklarını yaşayan herkesin desteklendiğini hissetmesi adına çok önemli.” açıklamasında bulundu.

Publicis Groupe’un Taahhüdü Hakkında:

Kanser* teşhisi konulan tüm Publicis Groupe çalışanlarının işleri, maaşları ve sosyal hakları en az 1 yıl boyunca güvence altına alınacak, böylece öncelikli olarak tedavilerine odaklanabilecekler.

Kanser* hastası olan tüm Publicis Groupe çalışanlarına, kişiselleştirilmiş kariyer planı ile işe döndüklerinde her bir kişi özelinde destek olunacak.

Bu durumdan etkilenmiş olan tüm Publicis Groupe çalışanları, Marcel platformu aracılığıyla kendilerine destek olmak için özel eğitim almış, şirket içi gönüllüler (çalışma/ekip arkadaşları) topluluğuna erişebilecek.

Yakın ailelerindeki bir hasta için birincil yardımcı rolünde olan tüm Publicis Groupe çalışanları, iş yerinde ve yardımcı olarak enerjilerini yüksek tutabilmek adına gerekli esneklik ve zaman yönetimi kapsamında, kişiye özel profesyonel destek alacak.

 

*Kanser: Publicis Groupe’un taahhüdü, her türlü kanser ve diğer kronik hastalıklardan ve yaşadıkları ülke tarafından tanımlanan, özel tıbbi bakım gerektiren ciddi hastalıklardan muzdarip tüm çalışanlar için geçerlidir.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...