Site icon Campaign Türkiye

Publicis Groupe işten çıkarma olmayacağını söyledi

Koronavirüs pandemisi kötüleştikçe, dünyanın dört bir yanındaki şirketler iş stratejilerini yeniden değerlendirmek ve ücret kesintileri ve personel indirimleri de dahil olmak üzere zor kararlar almak zorunda kalıyorlar.

Son birkaç hafta içinde, reklam endüstrisi Anomaly ve Giant Spoon gibi işten çıkarmalar gerçekleştiren birçok ajans gördü. Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde işten çıkarmalar yapacağı fısıldanan Publicis Groupe, bu dedikodunun yanlış olduğunu söyledi. Publicis Groupe sözcüsü, “Gelecek hafta işten çıkarmalar hakkında duyduğunuz söylentilerin tamamen temelsiz olduğunu doğrulayabiliriz.” Dedi.

Şirket, “sadece iki önceliğinin” olduğunu, bunların da çalışanlarının sağlığı ve müşteri memnuniyetleri olduğunu da sözlerine ekledi. Publicis Groupe Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Arthur Sadoun, bu tür olaylar ortaya çıktıkça çalışanlarını ve medyayı bilgilendirmek için tüm çalışanlarına videolar gönderiyor. Geçen hafta sonu gösterilen ilk videoda Sadoun, rapora göre COVID-19 salgını nedeniyle adland’ın müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl gelişmesi gerektiğini açıkça tartışmıştı.

Pazar günü çalışanlara yönelik izletilen en son video, Publicis Groupe’un hangi inisiyatiflerle hangi önceliklerle ilgili olduğunun ayrıntılarını veriyor; örneğin, bu durumda çalışanların yüzde 95’i zaten çevrimiçi ve evden çalışıyor.

Publicis Groupe sözcüsü, “Şu anda sadece sağlığa önem vermiyoruz, aynı zamanda çalışanlarımızın refahına da önem veriyoruz”dedi.  Geçen hafta Perşembe ve Cuma günleri Publisic Groupe, tüm sorularını yanıtlamak için şirket genelinde 3.000’den fazla liderle 90 etkileşimli 90 dakikalık video konferans görüşmesi düzenledi.

Exit mobile version