Site icon Campaign Türkiye

Publicis Groupe “Grand Prix for Good” ödülüne layık görüldü

Publicis Groupe tarafından geçtiğimiz aylarda Davos Zirvesi’nde duyurulan ve ardından ‘Super Bowl’da küresel çağrısı yapılan ‘Kanserken Çalışma’ projesi bundan tam beş ay sonra Cannes Lions’da “Grand Prix for Good” ödülüne layık görüldü. Bu anlamlı ödül, yaratıcılığın sadece iş dünyasına ve markalara değil, aynı zamanda tüm dünyaya olumlu etkisini vurgulayan işleri taçlandırmak üzere tasarlandı.

‘Kanserken Çalışma’ projesi, 600’den fazla taahhütte bulunan şirket aracılığıyla 20 milyondan fazla çalışana ulaştı. Kanser tedavisi gören çalışanların iş hayatıyla ilgili endişelerini ortadan kaldırma amacıyla hayata geçirilen proje, farklı kültürler ve coğrafyalar arasındaki toplumsal gelişimi tetikleyen, sektörler arası bir koalisyon olarak öne çıkıyor.

Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arthur Sadoun şunları söyledi: “’Kanserken Çalışma’ projemizle yaratmak istediğimiz küresel farkındalığı bambaşka bir boyuta taşıdıkları için, taahhütte bulunan 600 şirkete ve jüriye içtenlikle teşekkür ediyorum. “Grand Prix for Good” gibi saygın bir ödüle layık görülmek, toplumda gerçekleşmesini arzu ettiğimiz olumlu değişimler için bir araya geldiğimizde nelerin mümkün olduğunu bize bir kez daha gösteriyor. Kanser tedavisi gören çalışanların iş hayatıyla ilgili endişelerini ortadan kaldırmak, üstelenebileceğimiz ve sonsuza dek değiştirebileceğimiz çok önemli bir girişim.”

VMLY&R Chicago CCO ve Sağlık ve İyi Yaşam Kategorisi Jüri Başkanı Mel Routhier ise: “’Kanserken Çalışma’ projesi bizi derinden sarsarak bazı acı gerçeklerle yüzleşmemizi sağladı. Bu projede son derece yaratıcı bir fikir görmekle kalmadık; aynı zamanda küresel çapta kapsayıcılığı ve çalışana verilen değeri sonsuza dek değiştirecek bir hareketi hayata geçirdik. Bugün geldiğimiz noktada, yüzlerce şirket kanser tedavisi gören çalışanlarına destek olmak için çeşitli adımlar atıyor. Bu adımlar büyük bir güç birliğine işaret ediyor ve bu güç birliğinin “Grand Prix for Good” ödülü ile taçlandırılması bizim için son derece gurur verici.” dedi.

Exit mobile version