Publicis Groupe finansal kılavuzunu askıya aldı

Publicis Groupe, küresel Covid-19 krizinin bir sonucu olarak belirsiz, değişken ve benzeri görülmemiş ekonomik duruma atıfta bulunarak, bir sonraki duyuruya kadar finansal kılavuzluk vermemeye karar verdi.

Sadoun: önümüzdeki hafta işten çıkarılmalar olmayacağını söylemişti.

Publicis yaptığı açıklamasında, “içinde bulunduğumuz dönemde reklam ve pazarlama harcamalarının evrimini doğru bir şekilde tahmin etmek zor.” Dedi.

Ancak grup, şubat ayı sonunda elde ettiği gelirin 2020 yol haritasına uygun olduğunu belirtti.

Publicis’in ilk çeyrek geliri, piyasalar açılmadan önce 23 Nisan’da yayınlanacak. Bu hareket, Interpublic’in   ekonomik belirsizliğin ortasında 2020 tam yıl finansal hedefini geri çekme kararından sonra alındı.

Publicis’in ifadesi, yönetimin şu anda dünyadaki yeteneklerinin % 95’inin şirketin müşterileri için evden çalışabildiğini ve halkının güvenliğine odaklanmış durumda olduğunu yineledi.

Ayrıca grubun geçen hafta tüm paydaşların çıkarlarını korumaya ve “bu dönemde özellikle tüm maliyetleri titizlikle yönetmeye” devam edeceği mesajının altını çizdi.

Bu haftanın başlarında Publicis Başkanı Arthur Sadoun, önümüzdeki günlerde bir dizi işten çıkarmayı planladığı yönündeki söylentileri reddetmişti.

Geçen ay, Publicis 2019 yılında net gelirinin % 9.3 arttığını ve organik büyümede % 2.3 düşüş yaşandığını bildirdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.