Publicis Groupe 2018’de Cannes Lions’a katılmayacak

Publicis Groupe yeni platformu Marcel’e ağırlık vermek için önümüzdeki sene Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali dahil olmak üzere hiçbir pazarlama etkinliğinde yer almayacak.

Publicis Groupe’un yeni CEO’su Arthur Sadoun, grup bünyesindeki tüm ajanslarının önümüzdeki yıl boyunca tüm ödül törenlerine, fuarlarına ve ücretli etkinliklere katılımını engelleyen radikal bir karar aldı. Publicis Groupe’un finans birimi Re:Sources’ın CEO’su Frank Voris tarafından yapılan şirket içi açıklamaya göre, Publicis Groupe 2018 hedefleri doğrultusunda yüzde 2,5 oranında maliyet kazancı sağlamak için 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren 2018 yılı boyunca hiçbir ödül töreni ya da ticari organizasyona katılmayacak. Publicis Groupe bu kararı doğrulayarak bu adımın “The Power of One” yaklaşımı doğrultusunda grubun büyük önem verdiği yeni platformu Marcel‘e daha fazla odaklanma amacıyla alındığını belirtti.

Publicis’in kurucusu Marcel Bleustein-Blanchet’ın adını alan platform, yapay zeka ve otomatik öğrenme teknolojisi kullanan ilk kişisel profesyonel asistan olma özelliği taşıyor. Platform 130 farklı ülkede 80.000’den fazla çalışana hizmet vermeyi amaçlıyor. Marcel, grubun Sapient birimi tarafından yaratılmış olup hangi Publicis ajansı veya ülkesinde çalıştıklarına bakılmaksızın Publicis’in yeteneklerini müşteri briefleriyle birleştirmeye yardımcı olan bir teknoloji kullanacak.

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun, Marcel ile ilgili açıklamaları şu şekilde: “Bu büyük ve ürpertici bir iş. Tüm çalışanlarımızı detaylı bir şekilde profillendiriyoruz. Sadece bugün yaptıklarını değil, yarın ne istediklerini bileceğiz. Gençlerimiz böyle çalışmak istiyor. Ve bunu yapabilen tek grup biziz.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.