Site icon Campaign Türkiye

Publicis, e-ticaret dijital ajansı Corra’yı satın aldı

Publicis Groupe, markalar için dijital vitrinler oluşturma konusunda uzmanlaşmış New York merkezli dijital e-ticaret ajansı Corra‘yı satın aldı. Network, satın almanın Adobe uygulamasını ve şekillendirilebilir ticaret yeteneklerini geliştirebileceğini söylüyor.

Baş Yönetici Ron Bongo, Baş Teknoloji Sorumlusu Michael Harvey ve Başkan Rachel Weir, Publicis Sapient‘in ticaret uygulaması liderliğine rapor verecek. Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

2002 yılında kurulan Corra, back-end teknoloji çözümlerini uygulamaya başladı. Bir blog gönderisine göre; 2008 yılında e-ticarette uzmanlaşmaya başladı ve o zamandan beri ticaret mimarisi, stratejisi ve tasarımında kapsamlı bir dizi çözüm geliştirdi. Corra’nın platform uzmanlığı; Adobe Commerce, Shopify Plus ve MACH Alliance şekillendirilebilir ticaret çözümlerini kapsıyor.

Publicis, özel bir uygulamada birden çok satıcıdan yararlanan Adobe teklifini ve şekillendirilebilir ticaret yeteneklerini güçlendirmek için Corra’yı satın aldığını söyledi. Publicis Sapient bir Platinum Adobe iş ortağı, Corra ise Gold Adobe iş ortağıdır.

Publicis Sapient CEO’su Nigel Vaz bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Corra’nın güçlü liderlik ekibi, şekillendirilebilir mimarileri geniş ölçekte yayma konusundaki kanıtlanmış uzmanlığı, geniş kapsamlı Adobe ticaret yetenekleri ve etkileyici müşteri listesi, iki kuruluşumuz arasındaki kültürel sinerjiyle birleştiğinde mevcut müşteriler için daha da büyük bir etki yaratacak ve ölçeklendirmeye devam ettikçe yeni işler de beraberinde gelecek.”
Corra’nın müşterileri perakende, yiyecek ve içecek, teknoloji ve elektronik, sağlık ve zindelik ve B2B’yi kapsıyor; All-Clad, Nestlé, Danone, Huawei ve Yeti gibi markalarla çalışıyor.
Ajansın ABD, İngiltere ve Hindistan’da 12 şehirde ofisi bulunuyor. 18 ülke ve 22 ABD eyaletine yayılmış çalışanlarıyla web sitesinde kendisini “remote first organization” olarak tanımlıyor.
Corra, Publicis’in ticaret tarafına katkıda bulunuyor. Son yıllarda e-ticaret ve perakende medya yeteneklerini geliştirmek için 2022 Mayıs ayında e-ticaret analitik platformu Profitero ve 2021’de perakende medya platformu CitrusAd dahil olmak üzere birkaç firma satın aldı. Kasım ayında Avrupa ve Latin Amerika’da gıda perakendecisi Carrefour Group ile bir perakende medya ortak girişimi kurdu.
E-ticaretin önümüzdeki birkaç yılda en az %8’lik büyüme oranını sürdürmesi ve 2023’te ABD’de 1 trilyon ABD dolarını aşması bekleniyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version