Site icon Campaign Türkiye

Profilo, eğlenceli videolarıyla sosyal medyada ilgi görüyor

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin bugüne kadar hazırladığı, “Anneliğin zor şartları varsa, annelerin Profilo’su var” yaklaşımından ilham alan viral videolar sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Sonuncusu Anneler Günü için hazırlanan bu viral kampanyalar, sosyal medyanın en başarılı işleri arasındaki yer aldı. Geçen Anneler Günü’nde yayımlanan “Yavrum Seni Like Ettim”, daha önce “O tabak bitecek” ve “Niçin baktın bana öyle” videolarını yayımlayan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin üçüncü viral videosu. Videonun izlenme sayısı Mayıs ayı başından bu yana 1 milyon 600 bini aştı.

Bundan önceki Profilo viral videoları gibi başrolü annelere bırakan eğlenceli video aynı zamanda, beyaz eşya sektöründe iPad versiyonu kullanılan ilk viral video uygulaması olma özelliğini taşıyor.

Profilo’nun geçen yıl Kurban Bayramı nedeniyle hazırladığı “Anne, niçin baktın bana öyle?” videosunun ise, Bilkent Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü’nün düzenlediği “En İyi Reklam Ödülleri 2011″organizasyonunda aldığı bir ödülü bulunuyor. Ev ziyaretlerinde annelerin kaş göz ile çocuklarını nasıl ve hangi konularda yönlendirdiklerine ilişkin örneklerin sıralandığı video, Facebook ve Twitter gibi sitelerde de izleyiciler tarafından yoğun bir şekilde paylaşıldı. Profilo’nun hazırladığı video şimdiye kadar Dailymotion, Youtube ve Mynet de dahil olmak üzere toplam 25 video sitesine yüklendi ve 350,000 izlenme rakamına ulaştı.

Exit mobile version