Pringles’ın maskotu 20 yıl sonra ilk kez değişti

Pringles maskotundaki değişim, atıştırmalık markasının İngiltere’deki lansmanının 30. yıl dönümüne denk geliyor.

20 yıl boyunca Pringles kutularını süsleyen Mr. P’nin bıyıklı yüzü, yeni ve daha çok emojiyi andıran bir görünüme kavuşacak.

Julius Pringles adıyla da bilinen maskotun artık saçları yok ama kaşları var ve daha pürüzsüz bir bıyıkla karşımızda. Ayrıca, kutular da daha kalın ambalajlara sahip olacak.

Şirkete göre; Pringles 1991’de İngiltere’de piyasaya çıktığından beri popülerlikleri hep sağlamdı ve İngiltere’de her saniye beş kutu Pringles satın alındı. İngiltere’nin en popüler aroması Ekşi Krema ve Soğan’dır.

Orijinal maskot, 1967’de New York’ta Arch Drummond tarafından tasarlanmıştı. O zamandan beri altı marka değiştirdi ancak bu, Bay P’nin 20 yıl içindeki ilk yeni görünümü.

Pringles İngiltere Marka Yöneticisi Florence Kayll: “Pringles’ın uzun yıllar sadık maskotu olduktan sonra Mr. P, şimdiye kadarki en cesur görünümüyle hak ettiği değişime sahip oldu.

Mr. P ve kutu tasarımı bir dönüşüm geçirirken, İngilizler her Pringles kutusunun içinde var olan harika lezzet ve çıtırlıkta hiçbir değişiklik olmadığına emin olabilir.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.