Site icon Campaign Türkiye

Pringles tarifi vites büyüttü

Sizce Pringles‘ın yeni bol tahıllı cipsleriyle rock yıldızı bir hamster’ın ne kadar ortak yanı olabilir? Pringles’ın son reklamı tam da buna eğiliyor.
Grey London tarafından yaratılan ve Jeff Low tarafından yönetilen “Wonderfully different” reklamı, üç arkadaşın bir kutu tahıllı Pringles’ı paylaştığını gösteriyor. Biri Pringles’ın aynı ama farklı olduğunu söylüyor. Bir diğeri, cipsleri arkadaşlarının hamsterına benzetiyor: “Biliyorsun o bir hamster ama fazlasıyla farklı.” Kemirgenin kafesinin içindeki ışıklar yanıyor ve küçük bir platform tarafından kaldırılan minyatür bir piyanonun başında hamster duruyor.

Grey London Yönetici Yaratıcı Yönetmeni David Wigglesworth şunları söyledi: “Beynimiz kısmen uyumsuz olan şeyleri sever. Bu kampanyanın üzerinde durduğu şey de bu; hem alışılmadık hem de bildiğimiz ve sevdiğimiz bir şey.”

Grey London Grup Yaratıcı Yönetmenleri Chris Lapham ve Aaron McGurk şunları ekledi: “Evet, yıllar içinde reklamlarda birkaç hayvan yer almış olabilir ancak bu, hayvan içeren bildiğimiz reklamlara benzemiyor. Bu fazlasıyla farklı. Cesur olmak ve küçük, tüylü bir şovmenin markasını komedinin başka bir düzeyine yükseltmesine izin vermek isteyen Pringles’ı tebrik ediyoruz.”

Kampanyayı canlandırmak için Londra’nın her yerine hamster büyüklüğünde posterler asıldı ve sosyal kanallarda paylaşıldı. Ayrıca geçen yıla ait bir açıkhava ve sosyal kampanya olan #MultiGrainNotMultiGran’ı takip ediyor ve sözde bir yazım hatasıyla “grain” kelimesini “gran”a çeviriyor.

Kellogg’s EU Pazarlama Müdürü Elena Mancini şunları söyledi: “Yeni Pringles Multigrain serisi yeni bir lezzet boyutu getiriyor, bu eğlenceli ve şaşırtıcı kampanya kesinlikle merak uyandırarak yeni tadın denenmesini sağlayacak.”

Kampanya 15 Mart’a kadar TV, VoD, çevrim içi video ve sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

Künye
Medya Planlama ve Satın Alma: Carat

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version