Premier League, korsan yayınla mücadele için ilk uluslararası ofisini açıyor

Premier League, korsan yayınla mücadele edebilmek için ilk uluslararası ofisini Asya-Pasifik ülkesi Singapur’da açmaya karar verdi.

Dünyanın dördüncü üst düzey spor ligi olan İngiltere Premier League korsan yayınlarla mücadale etmek için ilk uluslararası ofisini Singapur’da açıyor. Birden fazla pazarda uygulama programlarını dağıtan Premier League kendilerine ait olan lisans haklarını etkinleştirmek ve rekabeti teşvik etmek için yayın ortaklarına destek verecek.

Singtel (Singapur Telekomünikasyon Şirketi) kendi aboneleri için maç yayınlarını her ay 59.90 $ ile satıyor ama yasadışı uygulamaların çoğunlukta olduğu ülkede halk genellikle bu uygulamaları tercih ediyor. Premier League ise bu uygulamaları engellemeye ve yasadışı akış cihazlarının tedarikçilerine karşı cezai işlem başlatmak için harakete geçti.

Premier League yayın yönetmeni Paul Molnar, “Asya-Pasafik bölgesi, bizim ve kulüplerimiz için stratejik bir önemi bulunuyor. Bu önemden dolayı ilk uluslararası ofisimiz için mükemmel bir bölge konumunda burası. Birçok yayın ortağımızı desteklemek için bu ofisi kullanmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.