PR’cılar için öne çıkanlar

Satın alma ve birleşmeler artıyor.

Midyear M&A raporuna göre, PR ajansı birleşme ve satın almalarının hızı arttı. Bu yıl en popüler satın alma hedefi; yıllık geliri 6 milyon doların altında olan bağımsız ajanslar. 2019 yılının ilk 6 ayında, 29 anlaşma yapıldı. Geçtiğimiz yıl aynı dönem 23 anlaşma yapılmıştı.

General Motor konusu devam ediyor

Reuters, GM, Amerika’daki işleri ve  2009 yılındaki krizle ilgili iki belge yayınlamıştı. Demokratların görüşmelerinde GM’in işten çıkarmalarını gündeme gelmesi de söz konusu. Geçtiğimiz sonbaharda GM Trump tarafından azarlanmıştı. 15000 Kişinin işten çıkarılması konuşuluyor.

Uber, 1.200 kişilik global pazarlama ekibinden 400 kişi ile yollarını ayırıyor.

İşten çıkarma haberi, pazartesi günü duyurulmuştu. Pazarlama, iletişim ve strateji departmanlarında değişikliğe giden CEO Dara Khosrowshahi işten çıkarma kararlarını da bu çerçeve de aldı.

CVS Sağlık CMO Norman de Greve holding şirket modelinin işe yaramadığını söyledi.

Holding şirket modelinin modernize edilmesi gerektiğini düşünüyor CMO Norman de Greve ve ekliyor “Holding şirketleri operasyon birliktelikleri yerine entegre şirketler haline gelmeye ihtiyaç duyuyorlar. Ayrı marka isimlerine, tüm başka ek yüklere ihtiyaçları yok.”

Capital One’ın CEO’su, hackerların milyonlarca kredi kartı başvurusuna erişmeleri sonrası kumoyundan özürdiledi.
“Faillerin yakalanmasından dolayı memnunum fakat olanlar için de çok üzgünüm. Etkilenenlerin olduğunu biliyorum. Durumu düzelteceğimize dair söz veriyorum. dedi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre hackerlar 100 milyon kredi kartı bilgisine ulaşmıştı. Ayrıca kredi kartı bilgileri yanında, kimlik numaraları ve banka hesap bilgileri de çalınmıştı.

Kaynak: Prweek.com

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.