Site icon Campaign Türkiye

Popeyes Singapur şikayetleri ödüllendiriyor

Popeyes Singapur, tüketicilerin arayıp sorunlarını dile getirmeleri karşılığında altı parçalık ücretsiz Buttermilk Chicken Nuggets paketi alabilecekleri Tavuk Yardım Hattı’nı lanse etti.

Yaratıcı ajans Happiness Saigon tarafından oluşturulan kampanya, Singapurlular’ın en sevdiği iki şeyi bir araya getirmeyi hedefliyor: Sorunlardan şikayet etmek ve tavuk yemek. Fikir aynı zamanda ekonomideki belirsizlikle ilgili tüketici endişelerine eğlenceli ve kaygısız bir yaklaşım getirme amacını da barındırıyor.

Happiness Saigon Ortağı/Kreatif Direktörü Jazz Tonna: “İnsanların, hayatın küçük de olsa sorunlarını açığa vurmayı sevdiklerini biliyoruz. Bu, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Stres seviyeleri küresel olarak artarken ve iyi yiyeceklerin stresi azalttığı kanıtlanmışken, Popeyes Tavuk Yardım Hattı’nı kurduk. Artık, hayat size sorun çıkardığında Popeyes size tavuk veriyor.” diyor.

Tüketiciler yardım hattını arayıp canlarını sıkan her şeyi anlattıklarında, arama sonlandıktan sonra Popeyes’ın 6 parçalık Buttermilk Chicken Nuggets’ını denemeleri için kod içeren bir SMS alıyorlar.

ABD kızarmış tavuk restoranı ilk olarak 2001’de Singapur’da açıldı. 2020’de Fei Siong Group, Singapur’da Popeyes restoran markalarını geliştirmek ve işletmek için özel bir franchise anlaşması imzaladı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version