artwork

Polisan eşitsizlik ve şiddetin kırmızı çizgilerini gösteriyor

6 yıl önce

0

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Polisan eşitsizlik ve şiddetin kırmızı çizgilerini gözler önüne sererek “Her Ses Bir Nefes” diyor.

Polisan Kansai Boya, Türkiye genelinde şiddete dayalı kadın trajedileri ve toplumsal kadın sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 7 senedir devam ettirdiği “Her Ses Bir Nefes” sosyal sorumluluk projesini bu sene “Kırmızı Çizgi” temalı filmiyle sürdürüyor. Reklam filminde Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Mazhar Alanson ve Demet Evgar gibi isimler sesleriyle yer alıyorlar.

Proje tüm Türkiye’de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor.

2018 yılında Her Ses Bir Nefes kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ana teması olan “Kadın Sorunları Kırmızı Çizgimizdir” ile “Söz konusu kadınsa hayatta hepimizin kırmızı çizgileri ortak olur” ana teması işleniyor. Çocuk gelinler, okutulmayan kız çocukları, kadınlara karşı fiziksel ve ruhsal şiddet, kadın cinayetleri, kadınlara karşı negatif ayrımcılık gibi özetle kadına karşı her türlü şiddet ve eşitsizlik Polisan’ın 2018 yılında radarında olan kadın sorunlarını oluşturuyor.

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...