artwork

Pixelplus, Badgeville ile iş birliğine gidiyor

12 yıl önce

0

Dijital pazarlama ajansı Pixelplus Interactive ile gamification (oyunlaştırma) pazarının global lideri Badgeville arasında iş ortaklığı kuruldu. Pixelplus ile Badgeville’in 2012’nin ilk çeyreğinde başlayan ortaklıkları, Türkiye’de başarılı gamification projelerinin hayata geçmesi için ilk ve en önemli girişimlerden biri olarak sayılıyor.

Scott Schnaars- Giray Kavazoğlu

Pixelplus Interactive Ajans Başkanı Giray Kavazoğlu konuya ilişkin olarakBadgeville ile olan ortaklığımız kapsamında oyun mekaniklerini kullanarak web sitelerindeki ziyaretçi davranışlarını yönettiğimiz ve ziyaretçileri marka tarafından arzu edilen davranışlara yönlendirdiğimiz oyunlaştırma projelerini yönetiyoruz.” dedi.

Badgeville’in EMEA Bölgesi Genel Müdürü Scott Schnaars ise “Oyunlaştırma uzun süreli etkileşim ve sadakati tetikleyen bir sistem. Ancak ilk zamanlarda en büyük sorunlardan birisi oyunu olduğu gibi web sitesine koymaktı. Bunun doğru bir yöntem olmadığını herkese anlatmamız gerekiyor. Örneğin Pixelplus’ın dinlenme odasına bir Xbox koysaydık burada çalışmayı oyunlaştırmış olmazdık. Aksine çalışanların dikkatini dağıtırdık. Oyunlaştırma, asıl değerden uzaklaşmadan dijital deneyimi oyunlaştırarak kullanıcılar ile platform arasındaki bağı güçlendirmektedir.” şeklinde konuştu.