Site icon Campaign Türkiye

PitPat’in bilinirliği ITV’nin yatırımı sayesinde artacak

İşletmedeki küçük bir özsermaye hissesi karşılığında ITV, kanalları ve ITVX genelinde 4 milyon £’a kadar reklam envanteri yatırımı yapacak. Media for Equity fonu ITV AdVentures Invest‘in bir parçası olan yatırım, kitlesel pazar farkındalığı yaratmak amacıyla markanın milyonlarca ITV izleyicisine ulaşmasını da sağlayacak.

Dünya çapında 250 milyon dolar (202 milyon £) değerinde olduğunu iddia eden PitPat, köpek sağlığını ve güvenliğini desteklemek için porsiyonlara bölünmüş köpek maması paketleri ve bir köpeğin aktivitelerini, gerçek zamanlı konumunu ve ağırlığını gösteren ürünler sunuyor.

Ayrıca PitPat’in hizmetleri arasında videolu veteriner bakımına, evcil hayvan sigortasına ve markalı köpek aksesuarlarına 24 saat erişim sağlayan bir uygulama da bulunuyor. Şirket; evcil hayvan sigorta şirketleri, gıda markaları ve diğer işletmelerle iş birliği yaparak hizmetlerini köpek sahiplerine sunuyor.

Yayıncının başarılı Media for Equity yatırımları arasında konum uygulaması what3words, araba alım-satım pazarı Carwow ve çevrim içi erkek giyim markası Spoke bulunuyor.

Bir mimari teknoloji şirketi olan Resi için mart ayında 3 milyon £’luk reklam envanteri oluşturacağını duyuran ITV’nin 2023’teki ikinci yatırımı PitPat oldu.

ITV AdVentures Direktörü Sheena Amin şunları söyledi: “PitPat hem köpek aktivite monitörleri hem de GPS izleyicileri için pazar lideri bir ürün yaratarak ölçeklendirme yolculuğunda önemli bir dönüm noktasına ulaştı. ITV izleyicilerinin çoğunun evcil hayvan sahibi olduğunu biliyoruz ve evcil hayvanları için GPS kullananlar adına kategori farkındalığını artırırken PitPat’i haritaya yerleştirebileceğimizden eminim.”

PitPat Kurucusu ve CEO’su Andy Nowell ise: “Heyecan verici büyüme sırasında ITV AdVentures’a yatırımımız bizi oldukça mutlu etti . Kapsamlı seyirci sayısı ve stratejik medya uzmanlıkları, köpek severlere ulaşmamızı ve önemli bir kategori bilinci oluşturmamızı sağlayacak, PitPat’in tercih edilirliğini pekiştirecek.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version