Pirelli Takvimi 50. yılını kutluyor

Tüm dünyanın merakla beklediği Pirelli Takvimi 50. yılında beklenilenin aksine, 1986’da Helmut Newton’un fotoğrafladığı ancak bugüne kadar yayınlanmayan ve arşivlerde saklanan takvimi lanse etti.

Patrick Demarchelier ve Peter Lindbergh’in New York’ta; Miranda Kerr, Helena Christensen, Karolina Kurkova, Alessandra Ambrosio, Alek Wek ve İsabeli Fontana ile gerçekleştirdiği çekimlerden yeni bir 2014 takvimi ortaya koyması beklenen Pirelli, takvim tutkunlarını şaşırtmayı başardı.

1986 yılında Monte Carlo’da ve Toskana’daki Chianti’de Podere Terreno’da çekimleri gerçekleştirilen Pirelli Takvimi, 12 siyah-beyaz ve 1985’te Monte Carlo ve Chianti’de yakalanan tarihi enstantanelerden seçilmiş 29 sahne arkası fotoğraftan oluşuyor. Newton’ın  çekimlerinde objektiflerin karşısında Susie Bick, Antonia Dell’atte ve Betty Prado yer alıyor.

İlk kez 1964 yılında yayınlanan Pirelli Takvimi, 50’inci yıldönümünü İtalya, Milano’daki Pirelli’nin çağdaş sanat mekanı Hangar Bicocca’da tüm dünyadan ünlü konukların, basın mensuplarının ve koleksiyoncuların katıldığı özel bir davet ile kutladı.

Künye:

Fotoğraf Sanatçısı: Helmut Newton

Stil ve Sanat Danışmanı: Manuela Pavesi

Modeller: Susie Bick, Antonia Dell’atte, Betty Prado

Sahne Arkası Fotoğrafları: Xavier Alloncle

Makyaj: Francesco Pesenti

Saç Tasarım: Antonio Gazzola

Sanat Yönetmeni: Valerio Oliveto

Basım Yeri: İtalya

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.