Pinterest’i kullanan ilk ‘gerçek’ kampanya

Daha önce pek çok markanın Pinterest’i kullanmasına şahit olduk elbette. Ama bunlar genelde Pinterest’i deneyimlemeye yönelikti ve kullanıcılarla iletişime geçme veya yarışma düzenleme şeklinde ilerliyordu. Kotex’in, “Dünyadaki İlk Pinterest Kampanyası” adıyla düzenlediği kampanya ise bunların biraz ötesinde.

İsrailli kreatif ajans Smoyz tarafından yönetilen kampanyada ilk olarak Pinterest’i aktif olarak kullanan 50 kadın seçiliyor. Site üzerinde kendilerini nasıl ifade ettikleri, neler paylaştıkları, neleri beğendikleri araştırılıyor. Bu veriler doğrultusunda da her birine birer hediye kutusu hazırlanıyor. Hediyelerin ulaştığı kadınlar şaşkınlıklarını, memnuniyetlerini ve hediyelerinin fotoğraflarını yine Pinterest üzerinden ifade ediyor. Böylece Kotex, kullanıcılarının büyük çoğunluğu kadınlardan oluşan bu sitede ve Facebook, Twitter, Instagram gibi diğer sosyal paylaşım sitelerinde kısa zamanda ilgi odağı oluyor.

Sonuçta, 50 hediye kutusu kısa zamanda 2 binin üzerinde etkileşim ve 700.000 izlenim sağlamış oluyor. İnternet kullanıcıları nazarında kazandığı sempati de cabası.

Aşağıdaki video kampanyanın yapılış aşamasını ve sonuçlarını gösteriyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.