artwork

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukları masal dünyasıyla buluşturuyor

6 sene önce

0

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 30. kez perdelerini, içinde Sindirella ve Pinokyo gibi kahramanların olduğu “Masal Treni” ile açıyor.

“Her şey çocuklarımız için” diyen Pınar, “Masal Treni” ile Profilo Alışveriş Merkezi‘nde her Cumartesi ve Pazar ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Masal Treni” adlı gösteri ile çocukların görsel hafızalarını ve hayal dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlayarak, içsel dünyalarına yolculuk yaptırıyor. Kahramanlar, çocukların bilişsel ve duygusal becerilerine hitap ederek, onlara mutlu yaşamın önemini vurguluyor. Sevginin, kardeşliğin, dostluğun ve barışın hayatımızdaki yeri, oyunlar eşliğinde eğlenceli bir dil ile anlatılıyor. Pinokyo ve Geppetto ile doğru ve yanlışı masalsı bir dille aktarırken, çocuklara öğrenme, sorgulama ve araştırma imkanı sunuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun İstanbul’daki durağında, Ekim ve Kasım aylarında her Cumartesi ve Pazar saat 11.15’te, Profilo Alışveriş Merkezi’nde sahne alacak. Renkli kostümlerle, neşeli müziklerle ve danslarla süslenen gösteri, minik ziyaretçilere keyifli saatler yaşatacak, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretecek.

“Masal Treni” Künye
Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt
Dekor/Kostüm Tasarım: Malike Altan Başkan
Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan
Müzik: Utku Güçoğlu
Sahne Amiri: Münevver Tepe
Işık Ses Uygulama: İlker Aksu, Harun Başkan

 

Oyuncular:

Cansın Bezircilioğlu                                      Tilki,Jonglör,Anne,Korsan

Işık Yönt                                                             Peri, Sindrella, Kraliçe

Zeynep Eylül Demirpehlivan                    Tilki,Jonglör,Kızkardeş,Prenses

Yağmur Şimşek                                               Sirk Sahibi,Peri,Kızkardeş

Abdülhamit Mutlu                                         Pinokyo,Peri,Vezir,Prens

Bahadır Cihat Ayger                                      Geppetto Usta,Prens,Asker,Korsan

 

Senin için
Tümünü göster