Site icon Campaign Türkiye

Pideci Ersin Deliyersin’den Superfresh’e isyan

SuperFresh yeni çıkan pidelerini TV’de ‘’Pideler de gelmiş!’’ sloganıyla hazırladığı bir reklam filmiyle duyurmuştu. Kampanyanın dijital ayağında ise SuperFresh pidelerinin piyasaya çıkması sonrası satışlarında ciddi düşüş yaşayan ‘Pideci Ersin Deliyersin’ karakteri yer aldı.

Dertli pidecinin yakarışları, TV’de ana haber sonrası yayınlanan video ile duyuldu. Instagram’da yaklaşık 2M takipçisi olan Aykut Elmas’ın canlandırdığı Ersin Deliyersin karakteri daha sonra Zaytung haberiyle dijital dünyada da derdini anlattı. Böylece SuperFresh Pideleri için online-offline entegre bir kampanya başlatıldı.

Seyirciler Ersin Deliyersin’i ilk olarak TV’de Ana Haber sonrasında günün en çok izlenen dizisinden hemen önce yayına giren, pidecide çekilmiş haber formatında bir videoda gördü.

Bu videoda Ersin Deliyersin, düşen pide satışlarından sonra çalışanlarının seramik sanatına yönelmesinden dert yandı ve dükkanının Kapadokya’ya döndüğünden dem vurdu. Daha sonra hedef kitlenin en çok izlediği sabah programlarına konuk olan ve derdini anlatmaya çalışan Ersin Deliyersin, adeta bir fenomen haline geldi. 

Haber formatındaki ilk video, Facebook’ta fenomen hesaplardan (Aykut Elmas, Baho, Kemal Ekşioğlu) paylaşıldıktan sonra toplam 59k etkileşim (like+comment+share) aldı.

Kampanya toplam 17M reach’e ulaştı. Önceki döneme göre marka ile ilgili konuşulma oranı 113% arttı ve kampanya ilgili konuşulmaların %80’i de pozitif oldu.

Hazırlanan dijital medya raporuna göre toplam impression sayısı: 12M  iken video görüntülenme sayısı ise 2,9M olarak gerçekleşti.

İşte kampanyanın TV'de yayınlanan reklamı:

Künye:

Reklamveren SuperFresh

Marka Ekibi Nalan Özgür, Selcan Sevingen, Çağla Tuna

Dijital Ajans Dwarf Planet

Kreatif Direktör Enes Danış

Kreatif Ekip Burak Arslan, Oğuzcan Önver

Müşteri Direktörü Alican Arkun

Medya Planlama Ajansı Open Medya

Medya Planlama Ajansı Ekibi Oya Akın, Ayçin Tektaş, Cansın Kadercan, Nur Küçükertan, Resul Karaçay, Kader Bozkurt, Songül Özgü

Exit mobile version