Philips, savaşın 100. yılında Çanakkale Anıtı’nı aydınlattı

PhilipsOrtadoğu’da yeni reklam kampanyasına başladı. Bu kampanya Philips’in ‘innovation and you’ marka vaadine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Türkiye’de yayınlanan reklamların başrolünde ise Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Çorba Ustası yer alıyor.

Ortadoğu Bölgesi ülkeleri ile eşzamanlı başlayan kampanyada Türkiye için de yerel bir kampanya kurgulayan Philips, Çanakkale Savaşı‘nın 100. yılına atıfta bulunurken, Türkiye kültürünün önemli bir parçası olan çorbayı da reklamlarında kullanıyor.

Yeni kampanyaya ilişkin olarak Philips Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Bilge “İnovasyon anlayışı 123 yıldır Philips’in DNA’sında var. Bu anlayış, insan hayatına anlam katan inovasyon yaratma üzerine kurulu. Philips bugün dünya üzerindeki her 4 kişiden birinin yaşamını iyileştiriyor. Arzumuz ise şirket vizyonumuzun bir parçası olarak 2025 yılına kadar yılda 3 milyar kişinin hayatına dokunabilmek. Global olarak yayınlanan reklam kampanyamız ile birlikte aslında bu isteğimizi ve inovasyona bakış açımızı tüketiciye anlatmaya çalıştık. Bunu yaparken de hem Türk sofralarında vazgeçilmez bir yeri olan çorbayı kullanmaktan hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli tarihi dönüm noktalarından Çanakkale Savaşı ve bu savaş için yapılan Anıt’ı aydınlatmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kampanya kapsamında iki tanıtım filmi ve bir reklam filmi yer alıyor. İlk tanıtım filminde şair ve yazar Sunay Akın‘ın Çanakkale Şehitleri anlatımına ve bu kampanyaya özel olarak yazdığı Kardeş Payı şiirine yer veriliyor. Akın, aydınlatmayı gerçekleştiren ekibin işlerinde çok iyi olmalarının ve her şeyden önce insana odaklanan Philips’in Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında böylesi önemli bir işe imza atmasının kendisini ikna ettiğini belirtiyor.

İkinci tanıtım filminde ise Philips, Çorba Ustası ile hayatın ne kadar kolaylaştığı anlatılıyor.

 

Tarih Aydınlanıyor

Gelenekten Bugüne

Künye

Reklamveren: Philips Royal

Reklam Ajansı: Ogilvy & Mather, New York

Başlık: Gelenekten Bugüne ve Tarih Aydınlanıyor

Kreatif Ekip: Otto Bell, Emily Anderson, Eva Nagorski

Prodüksiyon Şirketi: Ogilvy Entertainment

Yönetmen: Otto Bell

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.