artwork

P&G yeni uygulaması Banabak’ı tanıttı

6 yıl önce

0

P&G yeni uygulaması Banabak‘ı bugün tanıttı.  Markanın #banabak gençlik hareketi için tasarlanan mobil uygulama, oyunlaştırma çözümleri ve fiş okuma teknolojisi sayesinde gençlere farklı fırsatların kapısını aralamayı hedefliyor.

Gençlerin dünyasını yakalayabilmek için Startershub Kuluçka Merkezi’nde girişimci bir ruhla geliştirilen uygulama, fiş okuma teknolojisini oyunlaştırma çözümleri ile birleştirerek gençlere bir ilk sunuyor. Satın alınan her bir P&G ürününden puan kazanılmasını sağlayan Banabak mobil uygulaması için marka; Uber, Scotty, Dersleri Kurtaran Adam, Boyner, TEMA gibi çok sayıda farklı marka ve kurumla işbirliği yaptı.

Sürpriz görevlere katılım, soru-cevap yarışmaları gibi farklı fırsatlarla puan kazandırılmasını sağlayan uygulamada gençler biriktirdikleri “BAKS” puanlarla istedikleri ödülleri alabiliyorlar. Ödüller arasında sinema biletleri, oyun puanları, P&G ürünleri yer alırken ayrıca TEMA’dan fidan bağışı ve eğitim bursu desteği gibi sosyal sorumluluğa katkıda bulunabilecekleri seçenekleri de tercih ediyorlar.

P&G Türkiye’nin ilk start-up’ı: Banabak 

P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş, konuyla ilgili olarak “Yeni Banabak uygulamasıyla dijital dünyanın gençleri ile markalarımız arasındaki sinerjiyi artırarak, P&G’nin her zaman genç kalabilmesi sağlayan inovatif bakış açısını sürdürmeyi hedefliyoruz. 30 yaş altı gençleri hedeflediğimiz uygulamamız, orta ve üst düzey kitleyi hedef alan sadakat programlarından ayrışıyor ve gençlere istedikleri ve ihtiyaç duydukları kampanyaları sunuyor” açıklamasında bulundu.

Ersavaş, “Banabak mobil uygulamasını tamamen bir start-up mantığıyla yönetiyoruz. Bu nedenle de P&G Türkiye’nin ilk start-up’ı olarak ifade ediyoruz. Tüm proje yönetimi, satış, pazarlama, IT, saha operasyonlarını ufak bir ekip içinde gerçekleştiriyor, ‘Yap-Öğren-Değiştir’ mantığı ile hızın ön planda olduğu bir çalışma tarzını tercih ediyoruz” dedi.

Üniversite elçileri dönemi 

P&G, yeni mobil uygulamayla birlikte üniversitelerde Banabak elçileri sistemini de hayata geçirdi. Buna göre 20 farklı üniversiteden 40 genç Banabak elçiliği görevini üstlenerek uluslararası bir şirketle çalışma deneyimi kazanmaya ve kariyerlerinde ilk önemi adımı atmaya başladılar.

Ersavaş, “Marka elçiliği sisteminin sadece Banabak için değil, gençlerimiz için de uluslararası bir şirkette tecrübe kazanma anlamında çok değerli olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ersavaş, Banabak’ın Türkiye’de elde ettiği başarı nedeniyle P&G’nin faaliyette olduğu başka ülkelerde de hayata geçirilmesinin planlandığını söyledi.