P&G, TikTok ve Gray #DistanceDance kampanyasıyla fark yaratıyor

TikTok’ta video içerikler üreten ve aynı zamanda dansçı olan Charli D’Amelio’nun sosyal medya gücünü içeren kampanya, Mike DeWine’den P&G CEO’su David Taylor’a yapılan bir çağrı ile başladı.

Sadece bir hafta önce başlayan fon toplama kampanyası, influencer Charli D’Amelio’nun ardından gelen inanılmaz sosyal medya etkisi sayesinde tüm dünyaya yayıldı.

DeWine, Taylor’ı CPG devinin COVID-19’un yayılmasını durdurmak için evde kalmanın önemi konusunda Ohio vatandaşlarına nasıl ulaşabileceğini sordu. Taylor daha sonra, Gray’de küresel markaların başkanı Debby Reiner’e ulaşarak P&G Marka Baş Sorumlusu Marc Pritchard’ı aradı. 24 saat içinde “Grey Team” #DistanceDance fikrini buldu ve D’Amelio’nun imzalanması için TikTok ile ortaklık yaptı.

Geçen hafta lansmanından bu yana #DistanceDance yapılan paylaşımlarda ünlüler, kolej maskotları, tüm önemli spor liglerinden insanlar, çocuklar, aileler ve sekiz milyardan fazla görüş ile, 1,7 milyon dans içeriği paylaşıldı.

En önemlisi, bu çaba birçok bağışı tetikledi. P&G ilk üç milyon video için Feeding America ve Matthew25’e bağışta bulunmayı vaat etti. Programın bir sonraki aşaması, bu hafta ilerleyen saatlerde mesajı almaya ve hayat kurtarmaya yardımcı olmak için diğer sosyal platformlarda başlayacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.