P&G tarihindeki en büyük kampanyayı başlatıyor

Procter & Gamble Londra Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenine 100 gün kala P&G, Teşekkürler Anne isimli bir kampanya başlattı. Sporcuların arkasındaki en büyük güç olan anneleri kutlayan ve bugüne kadar yaptıkları tüm fedakarlıklar için annelere teşekkür eden kampanya, P&G’nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile global ortaklığının da bir parçası. P&G’nin 175 yıllık tarihindeki bu en büyük kampanya, bugün başlayacak ve Olimpiyat Oyunları’nın sonuna kadar devam edecek.

P&G Global Pazarlama ve Marka Yönetimi Başkanı Marc Pritchard kampanyayı şöyle anlatıyor: “Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına sadece 100 gün kala, dünyanın dört bir yanından ülkelerini temsil edecek sporcular seçiliyor. P&G olarak Olimpiyat Oyunları’na katılma yolculuğunun çocukluktan başladığını ve bu sporcuların her birinin arkasındaki en büyük destekçinin  anneleri olduğunu biliyoruz. P&G, sadece Olimpiyat sporcularının annelerine değil, dünyadaki bütün annelere destek veriyor.”

Kampanya için çekilen“Dünyanın En Güzel İşi” adlı kısa film ise bugün dijital mecralarda yayına girdi. Filmde annelerin hem Olimpiyat sporcuları hem de harika çocuklar yetiştirmedeki rolleri gözler önüne seriliyor. Alejandro González Iñárritu işbirliğiyle hazırlanan film Londra, Rio de Janeiro, Los Angeles ve Beijing’deki sporcuları ve hayatlarını konu alıyor.

P&G Teşekkürler Anne promosyonu kapsamında P&G, Prima, Gillette, Ariel  ve Head & Shoulders gibi markalarının satışından elde edilecek gelirin 5 milyon doları ile çeşitli ülkelerde gençlere yönelik spor programlarını desteklemeyi hedefliyor.

Kampanyaya katılımı kolaylaştırmak için bir de “Facebook Teşekkürler Anne uygulaması” hazırlandı. İsteyen herkes annesine teşekkür etmek için kendi hazırladıkları videoları, fotoğrafları ya da yazıları bu uygulamaya yükleyebilir.

Kampanyaya katılmak için P&G Türkiye Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.