artwork

P&G pazarlamada geri adım atmıyor

4 yıl önce

0

Procter & Gamble, koronavirüs pandemisinde tüketici davranışının değişmesinin bir sonucu olarak yılın ilk çeyreğinde beklenenden daha iyi bir satış büyümesi bildirdiğinden, mevcut medya planlarında “iki katına çıkma” zamanının geldiğini söyledi.

Daz: P&G, tüketicilerin öncekinden daha fazla çamaşır ürünü kullandığını söyledi

FMCG devinin çeyrek dönemdeki satışları %6 büyümüş, markanın finans sorumlusu Moeller, öngörülenin %2’lik bir büyüme olduğunu söylemişti. Yatırımcılara yapılan bir çağrıda konuşan Moeller, sadece alım seviyelerinin arttığını değil, tüketicilerin aslında daha fazla ürün kullandığını söyledi – çünkü, örneğin, evlerini daha sık temizliyor ve daha sık çamaşır yıkıyorlar.

Kriz ile beraber P&G’nin de tüm işletmeler gibi zorluklar yaşadığını belirten Moller, “Bu basmakalıp ifadeler fazlaca kullanıldı, ancak bu durumdan daha güçlü bir şekilde çıkmayı umuyoruz” dedi.

Diğer birçok şirketten farklı olarak Moeller, P&G’nin pazarlama konusunda herhangi bir geri adım atmayacağını da belirtti. “Şu anda medyada son üç-dört yıldan çok daha fazla tüketim var, bu nedenle bu modeli değiştirmek pek mantıklı değil.”

P & G’nin üç aylık toplam satışları % 5 artışla 17.2 milyar $ oldu. Net kazancı %7 artışla 2.96 milyar dolara yükseldi.