P&G, KSS projeleriyle 3.5 milyon insana ulaştı

Temizlik ürünleri ve kişisel bakım, kozmetik sektöründe Türkiye’de 20 marka ile faaliyet gösteren ve her 10 evden 9’una girmeyi başaran P&G, geçtiğimiz yıl 13 proje ile 3,5 milyon insana ulaştı.

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Bizler yaşamları iyileştirerek en büyük kazancı elde ettiğimize inanıyoruz. Marka ve hizmetlerimizle yarattığımız köklü mirası, sosyal yaşama yaptığımız hizmetlerle yarına taşımak istiyoruz” dedi.

Tankut Turnaoğlu

Kurumsal ve markaları üzerinden gerçekleştirdiği projeleri toplu olarak değerlendiren Turnaoğlu, bugün ve gelecek nesiller için, dünya tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirecek yüksek kalite ve değerde markalı ürünler sunmayı amaçladıklarını söyledi. “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde amacımız doğrultusunda ortak değer yarattığımız konular sürdürülebilirlik, inovasyon ve kurumsal sosyal sorumluluktur. Bu amaç bizim için iş ve finans hedeflerimizin ötesinde bir anlama sahip. Bizler yaşamları iyileştirerek en büyük kazancı elde ettiğimize inanıyoruz” dedi.

P&G’nin global hedefinin 2020 yılına kadar sosyal programlar sayesinde dünyada 50 milyon kişinin hayatını değiştirmek ve saatte bir kişinin hayatını kurtarmak olduğunu belirten Turnaoğlu, P&G’nin Türkiye’de her yıl 3 milyon insanın hayatını iyileştirmeyi hedeflediğini, geçtiğimiz yılda ulaşılan 3,5 milyon kişi ile global hedefe de büyük katkı sağladıklarını ifade etti.

“P&G olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımızla ihtiyacı olan kişilere ürünlerimiz ile ev konforu sağlamayı ve sağlık / hijyen / özgüven odaklı eğitim programlarını desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuşan Turnaoğlu, tüm paydaşlara da teşekkür etti. Turnaoğlu, önümüzdeki dönemde de projelere devam edileceğini belirtti. Kimi kurumsal kimi markalar üzerinden gerçekleştirilen projeler ise şöyle:

Olimpik Anneler… İlk yılını tamamlayan proje TMOK ile birlikte sürdürülüyor ve Türkiye’de spor kültürünü geliştirerek çocukların sporla büyümesini amaçlıyor.

Özel Olimpiyatlar… 11 yıldır yürütülen proje, Migros ve Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) tarafından destekleniyor. Proje ile zihinsel engelli çocuk ve gençlerin hayatlarında olumlu etkiler yaratmak hedefleniyor.

Hayalden Gerçeğe… Darüşşafaka Cemiyeti işbirliğiyle sürdürülen proje kapsamında öğrencilerin hayalleri gerçeğe dönüştürülüyor.

Afet Dönemi Yardımları… Bugüne kadar tüm afet dönemlerinde özellikle hijyen ve bakım ürünlerini afet bölgesine ulaştıran P&G, geçtiğimiz mali yıl, Suriye’den ülkemize ve diğer Avrupa ülkelerine gelen mültecilere katkı sağladı. Mülteciler için yapılan yardımlar hem bölge düzeyinde hem de Türkiye özelinde gerçekleşiyor. Bugüne kadar International Medical Doctors, Divac, Red Cross ve Global Medical Doctors organizasyonlarına bölgesel olarak bağış yapıldı, ürün desteği sağlandı. Bunun yanısıra, Türkiye’de Kızılay ile işbirliği kapsamında kamplara ve Kızılay’a başvuruda bulunan mültecilere ulaştırılmak üzere hijyen ve bakım ağırlıklı P&G ürünleri bağışı gerçekleştirilmekte.

P&G Gönüllü Çalışanlar Kulübü… çalışanlar tarafından kurulan kulüp, çocuklara dokunmak ve onların hayatlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ergenlik Dönemi Değişim Programı (ERDEP)… 23 yıldır devam eden, projede, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Orkid işbirliği çerçevesinde bugüne kadar toplam 16 milyon genç kıza ve 1,6 milyon anneye birebir ulaştı. Projede, ergenlik döneminde meydana gelen bedensel, ruhsal ve sosyal değişimlerin neler olduğu ve bu sorunların sağlıklı ve mutlu bir şekilde nasıl aşılabileceği konusu anlatılıyor.

Orkid #KızGibi… Global #LikeAGirl kampanyasının Türkiye’de hayata geçirilen ayağında ergenlik çağındaki genç kızların özgüvenli birer birey olmaları ve “kız gibi” negatif algısının kırılması hedeflenmekte.

Orkid Türk Kadın Voleybol Milli Takım Sponsorluğu… Türk Kadın Voleybol Milli Takım Sponsorluğu ile Cumhuriyet tarihinin en büyük ve başarılı kadın spor dallarından birine destek olarak genç kızlara ilham olundu.

H&S FIBA Sponsorluğu… “Kazanmak kafada başlar” sloganıyla gençlere özgüven aşılamak için gerçekleştirildi. Ayrıca, P&G, Türkiye Basketbol Ligi’nin de sponsorlarından biri oldu.

Ariel Kıyafet Bağışı Kampanyası… 2007 yılında başlayan proje ile Türkiye’de ihtiyaç sahibi çocukların kıyafet alanındaki gereksinimlerini karşılamak hedeflendi. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Migros işbirliği ile 2007 yılından beri 220.000 çocuğa ulaşıldı.

Prima Anne Bilinçlendirme Kampanyası… Hastanelerde yenidoğan annelerini bilinçlendirme projesi ile anne adayları ve anneleri, en çok ihtiyaç duydukları anda bebek bakımı, anne sütü, aşılar ve hijyen gibi konularda bilgilendirilmekte.

Prima Mobil Klinik… Annelerin ve anne adaylarının bebeklerinin gelişimiyle ilgili soru ve sorunlarına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirildi. Proje kapsamında, gezici Prima anne bebek kliniği doktoru, bebeklerin gelişimini kontrol ederek annelerin kafasındaki her türlü soru için onlara danışmanlık yapmakta..

İpana Ağız ve Diş Sağlığı Programı… Türk Diş Hekimleri Birliği (TBD) işbirliğiyle bu yıl hayata geçirilen program kapsamında, 6 büyük şehirde Ağız Diş Sağlığı Mobil Kliniği kuruldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.